Поточна аналітика

«Слуги народу» мають неприродну індульгенцію

Як свідчить практика, якщо ти займаєш високий щабель у ієрархії «Слуг народу», наприклад є депутатом від цієї партії, то тобі правоохоронцями «прощаються» будь-які гріхи і злодіяння.

Вчора сталося ще одне резонансне ДТП у Харкові, причиною якого став 16-річний хлопчик-мажор. На місці загинув 58-річний водій Chevrolet, а трьох пасажирів — двох 19-річних хлопців та 16-річну дівчину — з важкими травмами доставили до лікарні. Правоохоронці вже затримали винуватця трагедії і пообіцяли активно розслідувати цю справу.

Натомість інший мажор – Трухін, – який покалічив шістьох людей, і досі залишається недоторканним. А все тому, що є «Слугою народу».

Аварія за участі Трухіна сталася 23 серпня цього року. Внаслідок ДТП травмовані шестеро людей, серед яких двоє дітей, а також голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник. Тоді ж близько 30 українських медіа видалили повідомлення про дорожно-транспортну пригоду з участю народного депутата від «Слуги народу». І хоча на відеозаписах, які є в розпорядженні поліції чітко видно, що за кермом був Трухін, розслідування цього ДТП свідомо затягується.

Свого часу аналізи підтвердили наркотичне сп’яніння одіозного народного депутата Олександра Юрченка, який 8 липня скоїв ДТП у Львові й намагався втекти від правоохоронців. Олександр Юрченко був обраний до Верховної Ради поточного скликання від партії «Слуга народу», але після скандалу з хабарем із фракції був виключений, хоча залишається депутатом і на волі. Хоча Президент Володимир Зеленський уже пообіцяв, що Юрченко «обов’язково сяде».

Скандал з хабарем Юрченка є ще однією ілюстрацією безкарності «слуг» чи, принаймні, людей Коломойського, як називають Юрченка ЗМІ.

Співробітники НАБУ спіймали на великому хабарі помічника Юрченка, а його самого вважають причетним до злочинної схеми.

Спочатку генпрокурорка Ірина Венедіктова відмовлялася підписати документи щодо справи Юрченка, мовляв, «підстав недостатньо». На виступі 15 вересня з трибуни Верховної Ради щодо цієї ситуації вона заявила, що Національне антикорупційне бюро надало їй до 14 вересня лише лист і чернетку без матеріалів, що могли б довести «факт використання службового становища для одержання неправомірної вигоди». У НАБУ виступ генпрокурорки назвали «маніпулятивним», а вже за деякий час вона все-таки підписала документи.

Вищий антикорупційний суд 21 вересня відправив Юрченка в СІЗО, але за нього внесли заставу, як сказав сам нардеп, зробили це «небайдужі до екології люди».

Ще трохи – і «слуги» отримають ліцензію на вбивство?