Поточна аналітика

«Слуги народу» прагнуть зруйнувати антикорупційні органи

В ЗМІ повідомляється про те, що на сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту №7654 фігуранта низки антикорупційних розслідувань Андрія Клочка.

Клочко вирішив змінити вимоги до кандидатів на очільників ключових антикорупційних та правоохоронних органів. Передусім це торкнеться НАБУ. Якщо парламентарі приймуть цю законодавчу ініціативу, то конкурс з відбору директора НАБУ доведеться зупинити, і процедура почнеться з нуля.

Більше того, Клочко вирішив, що можна і варто ввести додаткові причини, аби Кабмін за потреби міг позбутися вже обраних очільників НАБУ, САП, НАЗК, ДБР і БЕБ. А щоб напевне проштовхнути цей законопроєкт, головним у його розгляді призначений не правоохоронний чи антикорупційний комітети Ради, а Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, який сам Клочко й очолює.

Попри заяви Президента України Володимира Зеленського про готовність призначити голів НАБУ та САП, його «слуги» часто діють навпаки: чи то не дослухаючись до заяв президента, чи то орієнтуючись на його негласні вказівки.

Основною вимогою приєднання до ЄС та НАТО є боротьба з корупцією і належне функціонування антикорупційних органів. То ж дії, які шкодять цьому курсу, є неприпустимими.

Фракція «Європейської солідарності» виступає проти прийняття законодавчих ініціатив, які можуть нанести шкоду репутації Україні, або загальмувати шлях України до європейської чи євроатлантичної  інтеграції.