Поточна аналітика

«Слуги» планують підвищення пенсійного віку, знов оббріхуючи «попередників»

27 травня 2021 роу у Верховній Раді України було зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо деяких питань визначення пенсійного віку». Номер законопроекту 5566.

Ініціатори законопроекту – народні депутати України від партії Слуга народу. Серед авторів є скандальновідомі особистості: Галина Третьякова, Мар’яна Безугла, Ірина Верещук та інші.

Автори законопроекту пропонують підняти пенсійний вік для українців до 61 року.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна і Слуги народу почали активно захищати цей законопроект та поширювати відверту брехню про пенсійну реформу, проведену у 2017 році.

Так, зокрема, Лазебна у Верховній Раді України заявила про те, що: «.. я вважаю, що так звана пенсійна реформа 2017 року вже де-факто підвищує пенсійний вік для людей».

Правда полягає в тому, що пенсійна реформа 2017 року не підвищує пенсійний вік в Україні. Це була принципова позиція Петра Порошенка, в тому числі і у переговорному процесі з МВФ.

Перший і останній раз підвищувала пенсійний вік влада Януковича, схваливши у 2011 році зміни до пенсійного законодавства і підвищила пенсійний вік для жінок на 5 років.

Таким чином, Зеленський і тут йде шляхом Януковича.

Пенсійна реформа 2017 року дала можливість вперше за 10 останніх років провести осучаснення пенсій, що призвело до суттєвого підвищення пенсій в Україні.

Також саме цією реформою було відновлено процес щорічної індексації пенсії, які відбуваються 1 березня кожного року.

Власне єдине, чим може пишатися влада Зеленського («ми двічі проіндексували пенсії в Україні») – це є просто виконання норм пенсійної реформи, яка була ухвалена у 2017 році.

Якщо міністр соціальної політики чи Слуги народу вважають, що під час проведення пенсійної реформи були допущені якісь «помилки», то у них було цілих два роки для того щоби їх виправити, запропонувати свій шлях підвищень пенсій в Україні.

Проте, крім ініціативи підвищити пенсійний вік в Україні, жодних інших ідей на сьогоднішній день ані Зеленський, ані його Уряд, ані Слуги народу не пропонують…