Поточна аналітика

«Слуги» Зеленського на два роки відклали ухвалення закону про капеланів, а зараз хочуть зняти бар’єр для доступу московської церкви до військовослужбоаців

Представники «слуг» розгортають інформаційну кампанію щодо «необхідності ухвалення закону про капеланів». при тому вони звинувачують опонентів у «політикансьві» і закликають не «політизувати» питання, як «якнайшвидше створити інституцію».

Як завжди, «слуги» лукавлять. Проект закону про військових капеланів був розроблений щеза Президента Порошенка – у діалозі церков, військових, експертів. Він вирішував, з опорою на напрацьовану за роки війни практику, питання статусу, соціального забезпечення, гарантій для військових капеланів. також ін встановлював бар’єр для доступу до військових з боку московської церкви з її пропагандою російських тез про «громадянську війну».

Це була тривала дискусія, але зрештою з’явився консенсусний документ, ухвалений Верховною Радою попереднього скликання у першому читанні 6 червня 2019 року.

Цей законопроект перейшов у спадок нинішньому скликанню ВР, і за бажання міг би бути ухваленим ще у 2019 році. Однак «слуги» відклали його, гальмували розгляд подібних інціатив.

Розгляд нового законопроекту ініціювала опозиція. Аби рішення було ухвалене, до підписання проекту долучили і «слуг». Ця версія проекту була ухвалена у першому читанні лише 21 травня 2021 – майже точно через два роки після попередньої версії.

Згаявши два роки, «слуги» не зупиняються на досягнутому. «Промосковське» крило пресингує, вимагаючи вилучення із проекту запобіжника проти допуску до військовослужбовців військових капеланів з церков із держави-агресора.

І замість протидіяти цьому, «слуги», навіть ті, які позірно виступають за незалежність України від Москви, воліють перекласти проблеми з хворої голови на здорову і зчиняють істерику, вимагаючи ухвалити закон «будь-що», «без політики».

Однак якщо «будь що без політики» означатиме допуск до військовослужбовців представників церкви держави-агресора (принаймні, Путні, не криючись, називає московську церкву в Україні саме російською) – руками самоназваних патріотів з «слуг»-буде завдано серйозного удару безпеці України.