Поточна аналітика

«Слуги» Зеленського просувають чергове підвищення пенсійного віку

Зокрема, внесений ними проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо деяких питань визначення пенсійного віку» передбачає новий раунд щорічного підивщення пенсійного віку для усіх українців на 1 місяць щороку.

Привертає увагу, що цей законопроект внесений колективом авторів на чолі із головою парламентського комітету із соціальної політики Галиною Третьяковою.

Подібні ініціативи з’являються на тлі усе більш очевидних ознак провалу виконання бюджету Пенсійного фонду. Адже за повідомленням пресслужби ПФУ, доходи Фонди за січень-квітень 2021 року становили 159,6 млрд грн, тоді як видатки потребували 167,2 млрд грн.

Проте влада не там шукає можливості для вирішення проблеми. Підвищення пенсійного віку на тлі наступу влади на малий бізнес, продовження економічного спаду в країні та стрімкого скорочення народжуваності в країні не здатне зарадити ситуації.

У цих умовах ініціативи щодо підвищення пенсійного віку виглядають виключно спробою «слуг» перекладати на українців відповідальність за власну неспроможність вирішувати покладені на них завдання з розвитку країни.