Поточна аналітика

Спад ВВП у І кварталі лише прискорився

Як свідчать дані Держстату, у 4 кварталі 2020-го валовий внутрішній продукт був на 0,5% меншим, аніж у той же період 2019-го.

Натомість за підсумками першого кварталу поточного року він нижчий, аніж був у цей же період попереднього року уже на 2%, а порівняно із 1 кварталом 2019-го, взагалі скоротився уже на 3,2%.

І цей обвал не потрібно виправдовувати карантином. Адже найбільше (удвічі більше від загального рівня економіки, або на 6,2%), порівняно із 1 кварталом 2019-г, обвалилося промислове виробництво. А карантинні обмеження на роботу цієї галузі не поширювалися.

Насправді економічна криза в українській економіці почалася не через коронавірус, а ще восени 2019-го – коли була сформована монобільшість слуг і перший уряд Зеленського. І відтоді не припиняється.

Криза – це Зеленський та непрофесіоналізм його команди. І лише після того, як вони підуть, країна матиме шанси на відродження.

І відставка стрілочників у вигляді міністра економіки нічого не змінить. Адже спад в економіці розпочався до його призначення і продовжуватиметься і після його відставки.

Країні потрібні не цапи-відбували, а повне перезавантаження парламенту та переобрання президента.