
Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на заяви офіційних осіб США.
Очікується, що в рамках цього пакету будуть використовувати виділені Конгресом кошти Ініціативи сприяння безпеці України (USAI). Це має дозволити адміністрації Джо Байдена закуповувати зброю для України у промисловості, а не передавати з нинішніх запасів США.
Допомога включатиме пускові установки високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS та боєприпаси до них, різні типи систем боротьби з безпілотниками та радіолокаційні системи, а також запчастини, навчання та технічну підтримку.
26 вересня в Конгресі США погодили виділення ще $12 млрд на допомогу, Україні, повідомило Reuters з посиланням на власні джерела, близькі до переговорів. Ці кошти необхідні для підтримки темпів надання допомоги Україні протягом перших трьох місяців нового фінансового року, який починається вже з жовтня.
16 вересня міністерство оборони США оприлюднило перелік нової військової допомоги Україні на суму 600 млн доларів:
- Додаткові боєприписи для реактивних систем залпового вогню HIMARS
- 36 000 боєприпасів для 105-мм гармат
- 1000 високоточних боєприпасів для 155-мм гаубиць
- 4 контрбатарейні радари
- 4 вантажівки та 8 тралів для перевезення важкої техніки
- Системи протидії безпілотникам
- Обладнання для розмінування
- Протипіхотні міни Claymore
- Вибухівку
- Стрілецьку зброю та боєприпаси
- Прибори нічного бачення, зимовий одяг та інше польове спорядження
Весь перелік зброї та спорядження буде наданий з арсеналів Збройних сил США. Це вже 21-й транш оборонної допомоги для України від Сполучених Штатів із серпня 2021 року.
Також Україна отримала перші дві батареї ЗРК NASAMS. Окрім цього, Сполучені Штати купують баражуючі боєприпаси Switchblade 600 для України. Контракт на постачання дронів вже уклав Пентагон.
Сьогодні, 28 вересня, в Брюсселі зустрічаються директори відділів озброєнь США та понад 40 країн-партнерів, щоб обговорити довгострокову стратегію допомоги Україні у сфері озброєнь.
- Будуть, зокрема, обговорюватися «взаємозамінні системи», надані українським силам з модифікаціями для «подолання розривів у можливостях» (як про це і писав головнокомандувач В.Залужний).
Загалом за каденції Байдена на потреби безпеки України США вже витратили $15,8 млрд. Із них – $15,1 млрд після російського вторгнення 24 лютого 2022.