Поточна аналітика

Справжнім тестом для Зеленського буде «посадка» Портнова

«Справа Медведчука» – не є тестом для Зеленського. Це дуже схоже на «договорняк», коли після звинувачення у державній зраді іде додому, а провідні речники ОПЗЖ на каналі Коломойського (з акціями родини Медведчука) поливають брудом … Порошенка.

Власне, «справа Медведчука» почала формуватися ще при Порошенку: у лютому 2019 справу було порушено; «прослушка» часів Порошенка є сьогодні основним доказом проти Медведчука в суді.

Окрім того, показати «ефективність боротьби з п’ятою колоною» Зеленський міг би, позбавляючись яскравих її представників, які впливають на його політику чи входять до його команди.

Яскравим прикладом таких персонажів є Андрій Портнов. Саме при Зеленському А. Портнов повернувся в Україну, і при допомозі суддів, залежних від Офісу Президента, ДБР розпочав терор проти майданівців, прокурорів, посадовців. Про це, зокрема, свідчать «плівки Труби» – записи з кабінету тодішнього керівника ДБР.

Саме Портнов став тим ксероксом, який почав штавпувати кримінальні справи проти П. Порошенка, саме Портнов стоїть за переслідуванням майданівців Т. Чорновол, С. Стерненка та ін.

Саме Портнов почав тероризувати співробітників програми «Схеми» радіо «Свобода», починаючи з оприлюднення їх персональних даних та публічних погроз, і закінчуючи спаленням машини водія знімальної групи «Схем» та його судовим переслідуванням. І суди цьому тільки сприяли: суди не лише дозволили Портнову оприлюднювати персональні дані, а й присудили стягнути з водія «Схем» витрати Портнова на адвокатів і виплатити йому 52 500 гривень.

Саме Портнов при Зеленському почав тероризувати навіть прокурорів, зокрема прокурора Майдану С.Горбатюка і прокурора, який вів справу Портнова, О. Божка.  Загалом троє працівників Генеральної прокуратури неодноразово отримували повідомлення із брутальними образами і погрозами з телефонного номера Андрія Портнова. Розслідування щодо погроз Портнова за заявою Божка нібито розпочали в Державному бюро розслідувань на початку квітня 2019 року, але згодом провадження передали до Служби безпеки України, де його успішно закрили.

Протягом 2019-2021 років Портнов володіє «недоторканістю», яка може легко конкурувати з депутатською і суддівською чи «недоторканністю» Коломойського. Очевидно, ця недоторканість гарантована самим Зеленським.

До слова, друг Портнова Олег Татаров, попри звинувачення в корупції, досі перебуває на посаді заступника глави Офісу Президента Зеленського.