Поточна аналітика

Стан реалізації прав внутрішньо переміщених осіб

Згідно з оцінками міжнародних організацій, майже 70% внутрішньо переміщених осіб в Україні потребують житла. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денисова. За її словами, за приблизними оцінками, завдяки державній підтримці житло отримали близько 1% ВПО.

26 вересня 2019 року представники Міністерства соціальної політики України наголосили на необхідності створення нової стратегії інтеграції та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб

Станом на 7 жовтня 2019 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 411 083 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Близько 4 тисяч внутрішньо переміщених осіб з окупованої частини Донбасу і Криму гостро потребують житла. Про це ще рік назад повідомив заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Руслан Калінін. Ці люди живуть в місцях компактного проживання, яких більше 100 по Україні. Всього приблизно 400 тисяч сімей переселенців потребують житла.

  • Уряд зобов’язаний оприлюднити звіт та опублікувати інформацію щодо стану реалізації прав внутрішньо переміщених осіб на забезпечення житлом, пенсійне та соціальне забезпечення, а також здійснення заходів з працевлаштування даної категорії громадян, забезпечення їх прав на здобуття освіти, належного обслуговування у закладах охорони здоров’я, надання правової допомоги, доступу до послуг у сфері культури та інформування, компенсації коштів на житло.
  • Вимагаємо також від уряду оприлюднити звіт з виконання Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року (схваленою Розпорядженням КМУ від 15 листопада 2017 р. № 909-р), а також Плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року (Розпорядження КМУ від 21 листопада 2018 р. № 944-р).