
Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що до України прибули нові засоби протиповітряної оборони. Йдеться про ЗРК NASAMS від США та ЗРК ASPIDE від Іспанії.
ЗРК знаходиться на озброєнні або доставляється в 12 країн. Це дві перші з восьми батарей ЗРК NASAMS, які надійдуть в Україну від партнерів. Кожна пересувна пускова установка має шість контейнерів із зенітними ракетами. Дальність стрільби зенітної системи в конфігурації NASAMS II з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить до 25 км, а досяжність по висоті – до 14-15 км.
ЗРК ASPIDE Україна отримала від Іспанії. Повідомлялося, що Сили оборони України отримають одну батарею цього комплексу та ракети до неї. Радіус дії – 35 км. Висота ураження цілей – 8000 м. Швидкість польоту – 1324 м/с. Вага бойової частини – 30 кг.
Також Україна очікує на постачання ЗРК HAWK від Іспанії. Очікується, що Італія та Франція передадуть ЗРК STAMP-T. Також уряд Франції повідомив про передачу Україні комплексів Crotale.
Reuters з посиланням на представника правлячої коаліції Італіїповідомляє, що Рим готовий надати Україні різні засоби ППО, включаючи франко-італійські ЗРК SAMP-T та італійські Aspide. Також йдеться про ПЗРК Stinger. Це не перша інформація стосовно нового пакету допомоги Україні. Раніше про передачу окремих засобів протиповітряної оборони повідомляли журналісти італійського видання La Repubblica.
Усі системи протиповітряної оборони західного виробництва інтегровані в єдине інформаційне поле
Системи протиповітряної оборони, які Україна отримує від країн-партнерів, працюють разом з системами та комплексами ще радянського виробництва і інтегровані у єдину систему української ППО.
До речі, для опанування NASAMS фахівцям ЗСУ знадобилось значно менше часу ніж очікувалось. Строки навчання українських фахівців перевершили навіть вкрай оптимістичні очікування. Видання The Economist поспілкувалось з «Денисом», офіцером Повітряних Сил України, який керував групою українських зенітників, які проходили навчання на NASAMS у Норвегії. За його словами NASAMS зрозумілий на інтуїтивно рівні і йому знадобилось лише декілька хвилин перебування на командному пункті для того, щоб зрозуміти, як працює цей ЗРК. А загальний строк навчання операторів комплексу складає лише декілька тижнів.