За повідомленням ЗМІ, США згодні виділяти Україні $1,5 млрд на місяць для підтримки її фінансів, а також переконують ЄС наслідувати цей приклад.
1 жовтня Президент США Джо Байден також підписав закон про тимчасове державне фінансування, який дозволяє уникнути призупинення роботи державних установ, а також передбачає виділення $12,3 млрд допомоги Україні.
Крім того, Світовий банк у ніч на 1 жовтня оголосив про додаткові $530 млн, які будуть надані для підтримки уряду України для вирішення негайних потреб, що виникли через вторгнення Росії в Україну.
- Фінансування Міжнародного банку реконструкції та розвитку забезпечується своєчасними кредитними гарантіями, наданими Великою Британією ($500 млн) і Королівством Данії ($30 млн).
У повідомленні зазначається, що Світовий банк на сьогодні мобілізував для України майже $13 млрд екстреного фінансування, зокрема завдяки зобов’язанням і гарантіям донорів. З цієї суми $11 млрд вже виділені в повному обсязі.
- «Загальні довгострокові витрати на реконструкцію і відновлення в Україні величезні, а потреби навіть на наступні три роки сягають понад $100 млрд. Ця цифра, як очікується, зростатиме в міру продовження війни» – наголосив регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.
Також, 30 вересня Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) затвердила надання додаткової допомоги країнам, які страждають на суттєвий дефіцит платіжного балансу, в рамках якого Україна має отримати $1,3 млрд допомоги.
Очікується, що макрофінансова підтримка буде продовжуватися і у наступного року. Але суми, які передаються Україні, дуже великі, а цілі, на що ці гроші будуть витрачатися, дуже розмиті. То ж Україна потребує на сьогодні дієвих механізмів контролю за витрачанням коштів зовнішньої допомоги, а також чіткого і зрозумілого механізму проведення аудиту витрачання цих коштів після завершення воєнного стану.