Поточна аналітика

Тарифи на газ для населення знову значно зросли і продовжують перевищувати рівень, який був за Порошенка

Ці брехливі обіцянки роздавалися не лише під час президентської кампанії 2018-2019-го років, але й зовсім недавно, коли чинний президент вирішив знову особисто втрутитися у ситуацію із їх зростанням.

Але обіцяний «порятунок» у вигляді «річного тарифу» призвів до протилежного результату: газ для потреб населення не просто не здешевшав, а значно подорожчав.

Загалом більшості українців уже з травня цього року доведеться платити за кубометр газу приблизно від 10 до 15 грн. При тому, що перед обранням Володимира Зеленського президентом тариф становив для громадян всього 8,55 грн за м3.

Зокрема, понад 50 компаній уже оприлюднили власні тарифи на газ на найближчий рік. Діапазон цін (без урахування розподілу) починаючи із травня цього року становить від 7,9 до 13,5 грн за м3. У середньому тариф більш як на чверть вищий, аніж був з початку поточного року – 9,46 грн проти 6,99 грн за м3 відповідно.

Навіть «Нафтогаз України», який має усі можливості заповнювати сховища за низькими літніми цінами постачатиме газ для українців по 7,96 грн за кубометр, тобто на 13% дорожче, аніж у попередні місяці. «ЙЕ Енергія» та 16 пов’язаних із нею облгаззбутів-монополістів виставили ціну 7,99 грн – тобто на 14,3% вищу, аніж раніше.

А ще потрібно додати і окремі тарифи на розподіл, які у більшості регіонів становлять  1,7-2,1 грн за м3 (з ПДВ).

Хоча ціни на газ на європейському ринку тоді були майже у півтора рази вищими, аніж зараз. 

Наприклад у жовтні 2018 року, коли установлювався тариф на газ для населення, який діяв перед обранням Зеленського президентом, цін на європейських біржах сягала 30 євро за МВт, а зараз продається всього 20 євро за МВт.

Побудована від початку на брехні мільйонам українців, нинішня влада продовжує виставляти українцям рахунки за «шоу про Голобородька».