Поточна аналітика

Дії влади під час повені у Західній Україні – приклад неадекватності і непрофесіоналізму

Вже на середину дня 23 червня голова Івано-Франківської ОДА повідомив, що в результаті стихії – повені – підтоплені 73 населені пункти, в одинадцятьох районах Франківщини затоплено 450 домогосподарств, зруйновано 6 дерев’яних мостів, розмито дороги. Лише на Франківщині збитки оцінювались, за попередніми даними, в 400 млн.грн. Аналогічна ситуація на Буковині – прорив дамби, підтоплені села, зруйновані мости.

  • Першу дію, яку повинна була зробити влада в умовах стихійного лиха в Західній Україні, – це позачергове засідання КМУ з невідкладного виділення з Резервного фонду Державного бюджету коштів на першочергові заходи з протидії стихії. Наступна – це створення штабів з ліквідації наслідків стихійного лиха і попередження нових руйнувань.
  • Замість цього ми бачимо піар-заготовки з реєстрацією Зеленського у чаті далекобійників, де він з використанням обсцентної лексики їх посварив за несвідоме ставлення до перевантаження зерновозів. Цим Зеленський здивував тричі: по-перше, сварить далекобійників він тоді, коли є реальна потреба роботи з головами місцевих державних адміністрацій, яких він призначає і звільняє, у Чернівецькій, Івано-Франківській, Закарпатській областях; по-друге, ми дізналися, що Зеленський навіть не здогадувався про проблему нищення доріг із-за перевантаження фур і вантажівок. Здавалося після активних, у тому числі, публічних дій колишнього міністра інфраструктури В.Омеляна, про цю проблему вже знали всі; по-третє, Зеленський свято вірить, що проблема перевантаження вантажівок і фур, проблема обходження зважування – це проблема далекобійників, а не власників, які їх відправляють в рейс.
  • При тому, що саме в період Зеленського збільшилась незаконна вирубка лісів, яка і привела до таких масштабів стихійного лиха. Обсяги незаконних рубок лісу у 2019 році зросли до 118 тисяч кубометрів, що майже в сім разів більше, ніж у 2018 році (17,7 тисячі кубометрів) – це не волонтери кажуть, це слова голови Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького.