Поточна аналітика

Американське видання «Politico» оприлюднило інформацію про те, що народний депутат А. Деркач мав в США свого лобіста

Американське видання «Politico» оприлюднило інформацію про те, що депутат українського парламенту Андрій Деркач використовував у 2020 році колишнього українського депутата Андрія Артеменка (народний депутат від фракції РПЛ, який втратив громадянство України у зв’язку з набуттям громадянства Канади, автор проросійського проекту щодо «вирішення» проблеми Криму) та ще одну особу на ім’я Набіль Бадер як своїх лобістів у Вашингтоні. Видання нагадує, що А. Деркача в США пов’язують з російським втручанням у вибори президента США у 2020 році.

  • Цікаво, що 18 серпня Артеменко вже вкотре звернувся до суду, щоб визнати незаконним рішення Комісії з питань громадянства, яка підготувала П. Порошенку подання про позбавлення його громадянства України.
  • Варто нагадати, що перед втратою громадянства у 2017 році А. Артеменко був автором проекту про легалізацію окупованого Криму як російської території (передача Криму в оренду на 100 років і скасування санкцій проти Росії), який він намагався передати адміністрації Трампа. Після недавніх судових слухань у США щодо російського втручання у вибори президента США стало відомо про проросійський план по Україні, який російська розвідка через Манафорта намагалась пролобіювати в адміністрації Трампа. І тоді були підозри, що план Артеменка і був тим російським планом.
  • Після публікації в газеті «Politico» ці підозри лише посилились. Тісний зв’язок А. Артеменка з проросійським депутатом А. Деркачем може лише свідчити про існування стійкої проросійської групи українських політиків, які працювали на інтереси Росії.