Поточна аналітика

Влада не має свого плану протидії COVID-19

На позачерговому засіданні ВРУ мали б розглядатися питання національної безпеки чи протидії коронавірусу.

Однак пріоритетом «слуг Коломойського» є зовсім інші питання. Вони хочуть публічно засудити якісь таємничі ворожі сили, які обмалювали Вовочці двері ОПи.

Між тим, ще 25 січня 2021 лідером «ЄС» П.Порошенком було представлено чіткий план протидії. Нічого з того час не змінилося – стратегія подолання пандемії є принципово важливою для країни – адже влада обмежується вирішенням короткотермінових завдань в авральному порядку. Така стратегія має складатися з тотального тестування, обмеження максимальної ціни на тести і медикаменти, вакцинації безпечними ліками з можливістю вибору вакцин. 

Саме Порошенко під час епідемії власним коштом забезпечував лікарні кисневими концентраторами та апаратами ШВЛ. У той час як зі спеціально створеного Фонду протидії COVID-19, за висновками Рахункової палати, гроші взагалі не витрачались, бо пішли, мабуть, на піар-проект Зеленського «Велике крадівництво».

Саме Порошенко провів телефонну розмову з Послом Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжуном, подякував йому за сприяння у постачанні Китаєм вакцини та закликав китайську сторону продовжити постачання для ефективної протидії COVID-19.

При цьому міністр Степанов не соромиться зізнаватися у тому, що через його безвідповідальність і неспроможність лікарі не отримують належної зарплати, країна безнадійно відстає від графіку вакцинування, а пунктів для вакцинації відкривається майже вшестеро менше, аніж було заплановано. А також, що він свідомо відмовився від контрактування американських та європейських вакцин.

Однак свій епічний провал у протидії коронавірусу та вакцинації чинна влада пояснює… процитованою П.Порошенком оцінкою вакцини CoviShield лікарем однієї з провінційних лікарень, яку лідер «ЄС» навів в якості ілюстрації причин відмов від вакцинації. А призупинення постачання CoviShield – брехливою інформацію про якусь міфічну образу Індії на неіснуючу кампанію дискредитації, про що, як виявляється, Радуцького та Арестовича з Подоляком Індія повідомила окремим секретним листом, який не можна нікому показувати – певне, через «зв’язаність умовами контракту».

При цьому, схоже, що Степанов, Шмигаль та Зеленський самі вірять у ці абсурдні твердження, що ставить під сумнів адекватність керівництва країни. А отже і перспективи захисту населення від пандемії.