Поточна аналітика

Рада не ухвалила законопроєкт щодо відтермінування впровадження касових апаратів для ФОП

У Верховній Раді України не вистачило голосів для ухвалення законопроекту №4313, який відтерміновує на рік застосування касових апаратів для ФОПів 2-4 груп. За це рішення проголосували 212 нардепів із необхідних 226. Документ передали на доопрацювання в Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики. Раніше, голова Верховної Ради Дмитро Разумков висловив сподівання, що законопроект ухвалять.

У вересні 2019 Рада зобов’язала ФОП 2-4 категорій переходити на касові апарати. Вимога набуває чинності з 2021 року, крім ризикових галузей. Відповідно до документа, від необхідності використовувати РРО звільняються ФОП першої категорії. Для ФОП другої-четвертої категорій, які продають побутові товари з гарантійним ремонтом або медикаменти, РРО стануть обов’язковими з 1 жовтня 2020 року. З 2021 року до них додадуть ФОП, які продають ювелірні товари, текстиль, користовані товари в магазинах, ресторани і кафе, турагентства, готелі та хостели. Для інших ФОП РРО будуть обов’язковими, якщо їхній щорічний дохід перевищує 1 млн. гривень.

Як таке відтермінування введення касових апаратів не є вирішенням проблеми підприємців, і підприємці вимагають взагалі скасувати це нововведення. Крім того, підприємці виступають за прийняття законопроектів №3853-1 і 3853-2..

 • До відома: проект № №3853-1 подала в Раду у вересні цього року депутатська група, зокрема Ніна Южаніна, Олег Синютка, Галина Васильченко, Сергій Вельможний і ін. В ньому прописана прив’язка лімітів для спрощенців до мінімальної зарплати. Для першої групи – 245 мінімальних зарплат, для другої – до 1230, для третьої – 1720 мінімалок. Також передбачено право підприємців не встановлювати касові апарати, якщо оборот не перевищує 820 мінімалок (з наступного року – близько 5 млн. гривень на рік). Також пропонується скасувати так званий кеш-бек – коли споживачі, що повідомляють про невидачу їм фіскального чека можуть розраховувати на «премію» від держави.
  • Альтернативний проект №3853-2 подали нардепи Юлія Тимошенко, Вадим Івченко та Андрій Ніколаєнко. Його відмінність від проекту Южаніної – в граничній сумі обороту для спрощенців. Точніше, для третьої групи – її пропонується встановити на рівні 4025 мінімальних зарплат.
 • Більше того, Даніл Гетманцев, голова комітету Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики ще й схвально відреагував на «провал» голосування про відтермінування введення касових апаратів. «Хочу поблагодарить коллег за сегодняшнее НЕголосование, за законопроект об отсрочке фискализации.»
 • На своїй сторінці в Фейсбуці Даніл Гетманцев опублікував свої пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу та інших законів щодо вдосконалення системи місцевого оподаткування. Зокрема він пропонує:
  • до об’єктів оподаткування віднести недобудови, а також всі об’єкти, які зараз не оподатковуються (пункт 266.2.2 ПКУ). Пощадять тільки людей з інвалідністю, ветеранів війни та праці, і то за певних умов.
  • Базою оподаткування стане оціночна вартість нерухомості замість квадратних метрів.
  • Виключать також пільги по сплаті податку.
  • Якщо платник не буде згоден з сумою податку, то він буде змушений звертатися до оцінювача. При чому це звернення не звільнить його від обов’язку сплатити суму, яку вказали податківці.
  • Транспортний податок поширять на всі транспортні засоби, а не тільки на легкові автомобілі. Визначення їх середньоринкової вартості для цілей оподаткування знизять з 375 мінімальних заробітних плат до 200.
  • Також змінять туристичний збір і плату за землю. В останньому випадку об’єктом оподаткування буде площа ділянки. Вводиться поняття «масової оцінки майна».