Поточна аналітика

Економічна дезінтеграція України і ЄС триває

На зустрічі з послами України в ЄС 17 грудня 2020 року В. Зеленський зробив дуже оптимістичну заяву щодо торговельних відносин з ЄС: «Ми мали надзвичайно, я вважаю, успішний рік в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. У відносинах з Європейським Союзом нам вдалося сформувати оновлений порядок денний двостороннього співробітництва, що враховує сучасні економічні реалії». Але статистика підтверджує, що Україна продовжує скорочувати експорт товарів в країни ЄС.

  • Свіжі цифри про зовнішньоекономічну діяльність України за 10 місяців 2020 року свідчать про скорочення експорту українських товарів в ЄС. Падіння експорту в країни ЄС становить 14,5%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Частка країн Європейського Союзу  у структурі українського експорту товарів становить 37,6%.
  • Якщо у січні-жовтні 2019 року ми бачили лише спад темпів росту українського експорту в ЄС, але ще зберігався ріст експорту в ЄС (експорт українських товарів в країни ЄС за січень-жовтень 2019 року зріс порівняно з січнем-жовтнем 2018 року на 6,1%), то у 2020 році у торгівлі товарами з ЄС в України стабільний спад.
  • Нагадаємо, що у попередні роки торгівля України з ЄС розширювалася (скажімо, у січні-жовтні 2018 року порівняно з аналогічним періодом 2017 року експорт українських товарів в країни ЄС зріс на 16,1%). В останні місяці президентства П.Порошенка у січні-лютому 2019 року частка країн ЄС у структурі українського експорту становила 43,4%.