Поточна аналітика

Економічна ситуація в Україні: на шляху до соціальної катастрофи

До відома: на днях Центр Разумкова і Центр Socis оприлюднили результати опитування щодо соціально-політичної ситуації в країні.

  • Більшість громадян України вважають Володимира Зеленського відповідальним за соціально-економічну ситуацію в країні.
  • Зокрема, відповідаючи на питання «Хто на вашу думку несе основну відповідальність за соціально-економічну ситуацію в країні?», понад 40% респондентів назвали відповідальним Володимира Зеленського. Понад 27% опитаних вважають, що за ситуацію у відповіді Кабінет міністрів. Майже 17% назвали винними народних депутатів, і близько 7% українців вказали такими олігархів. Якщо вважати, що в парламенті дії монобільшість «Слуг народу», яка належить Зеленському і уряд обраний парламентом, то повну відповідальність за ситуацію в країні несе саме Зеленський.
  • Серед найбільших проблем соціально-економічного характеру в країні для громадян виявилися: низькі зарплати і пенсії (47,2%), підвищення тарифів на комунальні послуги (32,7%), підвищення цін та інфляція (25,5%), відсутність роботи, безробіття (24,5%), корупція у центральній владі (17,1%), неможливість отримати якісне медичне обслуговування і це при зростанні кількості захворювань на коронавірус (14,7%), некомпетентність влади (13,0%), прірва між бідними та багатими (9,7%), корупція в судах, поліції та прокуратурі (8,8%).
  • Відповідаючи на питання, про те, в якому напрямку розвиваються події в країні, майже дві третини громадян (64,8%) сказали, що в неправильному напрямку.
  • Країна перебуває в глибокій економічній та соціальний кризі, і це в умовах війни з Росією та розповсюдження коронавірусу.
  • Країні потрібне всеосяжне перезавантаження влади та припинення експериментів.