Поточна аналітика

Перший український теракт у 1908 році відбувся за фальсифікації місцевих виборів

  • Відмова в реєстрації територіальною виборчою комісією Уманського міського голови Олександра Цебрія, відмова в реєстрації виборчого списку «Європейської солідарності Кременчуцькою ТВК, відмова в реєстрації виборчого списку партії «Демократична сокира» Київською міською ТВК – все це приклади відновлення дії адміністративного ресурсу через виборчі комісії. Варто відзначити, що формування виборчих комісій на сьогодні підлаштовано під інтереси партії влади – через пролобійовані поправки щодо квоти депутатських груп, афілійованих з «СН» – «Довіра» і «За майбутнє», партія влади має гарантовану квоту у виборчих комісіях 4 особи. Якщо сюди додати перекуплені квоти і квоти інших афілійованих політичних проектів, які брали участь у жеребкуванні, то на сьогодні практично всі ТВК підконтрольні партії «Слуга народу».
  • Ситуація з дільничними виборчими комісіями, які зараз формуються, ще більш загрозлива. Оскільки у жеребкуванні до складу комісій беруть участь подання осіб, які претендують на посаду голів громад, то у партії влади збільшуються можливості до формування майже 2/3 виборчих комісій. Нагадаємо, що саме ДВК рахують виборчі бюлетені на виборчих дільницях.
  • Ще одна відновлена недобра традиція брудних технологій на виборах – агітація за бюджетний рахунок. Насамперед, це стосується не передбаченої у жодному нормативному акті програми «Велике будівництво».
  • Україна – унікальна держава. Перший терористичний акт український патріот Мирослав Січинський вчинив у 1908 році саме за фальсифікацію місцевих виборів. Перед пострілом в галицького намісника, Січинський сказав, що це «за нечесні вибори». Потім за нечесні вибори мільйони українців позбавили президентства В.Януковича.