Поточна аналітика

Влада «економить» на медиках

За інформацією Голови Рахункової палати України Валерія Пацкана, на доплати медикам у Фонді боротьби з COVID-19 не використали 116 млн. грн., або майже 35% від запланованої на 2020 рік суми. І це йдеться лише про додаткові виплати працівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ.

За однією з бюджетних програм у Фонді на ці заходи заплановано 337 млн грн. За ці кошти планували здійснити доплати (в середньому 2 600 грн на особу) більш як для 26 000 медиків у 100 закладах охорони здоров’я у вересні – грудні 2020 року. За фактом, на доплати МОЗ направили тільки 221 млн грн але для 192 медустанов.

Такими діями влада демонструє своє ставлення до медиків і до всієї системи охорони здоров’я в цілому. І, попри попередні заяви і обіцянки МОЗ про зростання зарплат медикам, ситуація з виплатами у наступному році не покращиться.

До відома, у листопаді Міністерство охорони здоров’я ініціювало підвищення зарплати лікарів до 22 тис. грн. Про це повідомляв міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Такий рівень зарплати передбачений у бюджетній декларації на 2021 рік, підготовленій МОЗ. “Нам треба, щоб заробітна плата медичних працівників була не найменша в нашій країні, як це є на сьогодні. У наших пропозиціях, зокрема до бюджету, ми пропонуємо, щоб заробітна плата медичного працівника, лікаря принаймні, була не менше ніж 22 тис. грн”.

Проте, пізніше Міністр охорони здоров’я М.Степанов заявив, що зарплата лікарів в Україні залишиться на нинішньому рівні в наступному році. З його слів, виходячи із затвердженого фінансування медицини на 2021 рік, медики отримуватимуть все так же близько 9 тисяч гривень на місяць. Крім того, з його слів, «зараз лікарі, які працюють в “ковідних” лікарнях, завдяки 300%-м надбавок, отримують близько 30 тисяч гривень на місяць».

При цьому, Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що процес виплати допомоги сім’ям медиків, які загинули в результаті захворювання коронавірусом, ускладнений через бюрократичні процедури. Створені цим же міністерством!