Поточна аналітика

Керівник Офісу президента Зеленського вводить в оману послів країн «Великої двадцятки».

На Донбасі не «перемир`я порушується»,- його просто немає, йде війна.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів зустріч із послами країн «Великої двадцятки» (G20). Не зовсім зрозуміло, який правовий статус Єрмака у зовнішній політиці, щоб проводити такі зустрічі – при живому віце-прем’єрі з питань євроінтеграції, при живому міністрі закордонних справ. Але, власне, не це головне.

У ході зустрічі з послами країн великої двадцятки, як повідомляє прес-служба Президента, А.Єрмак розповів дипломатам про поточну ситуацію на Донбасі. За його словами, протягом декількох місяців від початку запровадження режиму припинення вогню це було надзвичайно великим здобутком, адже за цей час вдалося зберегти життя багатьох українських військових. «Але віднедавна, на жаль, режим тиші дедалі частіше порушується з боку супротивника, через що Україна втрачає своїх захисників».

Насправді, перемир’я не «порушується» на Донбасі. На Донбасі ніякого перемир’я вже давно немає, там іде повноцінна війна. У день, коли Єрмак зустрічався з послами «Великої двадцятки», знову вбили українського воїна. За два останні місяці – з 11 січня по 11 березня 2021 року – Україна на Донбасі втратила 17 вбитих військових, 35 поранених, 8 травмованих. Це більше, ніж в попередні роки, коли не було жодного «перемир’я».

І це Зеленський і його Офіс, нарешті, мають визнати: жодних обіцянок з припинення війни Зеленський не виконав, загубивши одну з найперспективніших ідей часів дипломатії Порошенка – примушування Росії до введення миротворців ООН на всю територію ОРДЛО.