Поточна аналітика

Стан захворюваності в Україні

  • М. Степанов на своїй сторінці у ФБ оприлюднив інформацію про те, що кількість тих, хто видужав вже кілька днів поспіль переважає кількість підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Провладними коментаторами така ситуація подається як свідчення успіхів чинної влади у протидії коронавірусу. Сам Степанов каже про «стабілізацію»
  • Меншого розголосу набула інформація про те, що при нібито зменшенні захворюваності кількість смертей все одно зростає. 8 грудня зафіксовано антирекорд смертей від COVID: померли 276 пацієнтів – це найбільше за весь час пандемії.
  • Степанов також скромно промовчав про те, що кількість підтверджених випадків корелюється з кількістю проведених тестів на COVID. А їх в Україні на вихідні було зроблено об’єктивно менше. У результаті 7 грудня ми спостерігаємо суттєве просідання за кількістю зроблених тестів – 33,5 тис.
    • Для порівняння: 4 грудня – 74,8 тис., 5 грудня – 67,5 тис., 9 грудня – 58,2 тис.
  • Експерти підрахували, що протягом останніх місяців, співвідношення між кількістю тих, хто захворів та кількістю проведених тестів складає в середньому 1 до 4,6. Таким чином, в разі збільшення кількості тестів, кількість зафіксованих хворих також неминуче збільшиться.