Поточна аналітика

МОЗ та МОН залишають багато питань без відповіді

  • Нові рекомендації МОН та МОЗ щодо здійснення процесу навчання в умовах адаптивного карантину залишають без відповіді величезну кількість питань.
  • У процесі реалізації цих рекомендацій школи і вищі навчальні заклади  неминуче стикнуться з купою проблем, які їм доведеться вирішувати самотужки, нариваючись на нові заборони та ризик покарання.
  • Скидається, що держава знову розраховує на те, що всі питання вирішать батьки самостійно, або волонтери. Адже з офіційних документів так і не зрозуміло.
    • У рекомендаціях вказано, що керівник та засновник закладу освіти відповідає за те, щоб у медичному пункті школи були необхідні засоби та обладнання (безконтактні термометри, дезінфектори, антисептики для рук, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту). Якщо місцева влада не може цього забезпечити. Куди звертатися?
    • Чому тягар забезпечення шкіл засобами індивідуального захисту та безконтактними термометрами знову перекладено на органи місцевого самоврядування? Особливо цікаво, де педагоги «помаранчевих зон» братимуть захисні щитки? Знову закупатимуть за свої кошти? Чи стягуватимуть побори з батьків?
    • Хто і за які кошти здійснюватиме обов’язкові, відповідно до документів, очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо) після проведення занять у кінці робочого дня? Адже прибиральниці можуть фізично не впоратися з таким обсягом роботи, додаткові кошти для збільшення їх штатної кількості чи збільшення зарплати у зв’язку зі збільшенням обсягів роботи не передбачено. А батьки до приміщення школи категорично не допускаються, отже – теж не зможуть допомогти.
    • Якою є гранична чисельність учнів у класах, адже вимог все одно не дотримуються у містах, де кількість середніх шкіл давно вже відстає від реальних потреб?
    • Як організувати харчування дітей у школах з кількістю учнів 1000 і більше, дотримуючись формальних вимог про 4 учні за столом, 1,5 м відстані між столами та ін.?
    • Як організувати ефективне навчання в умовах, коли в разі виявлення захворювання, увесь клас має піти на самоізоляцію? Що робити батькам? Хто дивитиметься за дітьми  молодших класів, які змушені будуть піти на самоізоляцію, коли батьки перебуватимуть на роботі? Чи надаватимуться додаткові оплачувані відпустки для таких батьків з компенсуванням державою можливих збитків для підприємств, установ та організацій?
    • Що робити, якщо захворіє вчитель або хтось із родини учня? Цього теж не передбачено постановою. Як організовувати навчальний процес, в разі, якщо захворів хтось із вчителів і всі його колеги змушені йти на самоізоляцію?
    • Є багато рекомендацій щодо учнів середніх шкіл, але великою «білою плямою» залишаються рекомендації для студентів. Чи мають у них вимірювати температуру? Хто і як це здійснює? Чи йдуть на самоізоляцію всі студенти навчальної групи, де виявлено хворого, або ж лише сам хворий? Як здійснюється процес навчання для студентів таких груп в разі вимушеної самоізоляції?
    • Як забезпечити виконання вимоги про присутність «не більше 20» студентів у лекційних аудиторіях?
  • Це невелика частина питань, які виникають лише побіжному прочитанні рекомендацій. Їхня кількість буде зростати в геометричній прогресії. Як і неволення некомпетентною і корумпованою «зеленою» владою…