Поточна аналітика

Негативні наслідки січневого локдауну для малого бізнесу

За даними опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією, 62% опитаних малих підприємців заявили, що у запровадженні нової хвилі жорстких обмежень немає сенсу, ще 24% вважають заходи занадто жорсткими. І лише 14% опитаних вважають січневі обмеження адекватними ситуації чи м’якими.

Запроваджуючи обмежувальні заходи, пов’язані із розповсюдженням коронавірусної інфекції, влада не прораховує наслідки таких заходів для бізнесу та різних соціальних груп. Більше того, немає жодних досліджень з боку уряду, які б свідчили і доводили, що запроваджені обмеження та карантин у той формі, в якій їх впроваджує влада, дає позитивні результати у боротьбі з коронавірусом.

Влада не відслідковує контактних осіб, а також не відслідковує і не досліджує, які саме місця є більш небезпечними і де можна швидше захворіти на коронавірусну інфекцію.

Згідно дослідження ЄБА, через впровадження нового локдауну 22% підприємців шукають нові можливості для розвитку свого бізнесу, ще 22% змушені відправляти своїх працівників у неоплачувану відпустку, 13% – скорочують заробітну плату, 10% – частково скорочують штат, 9% – закриватимуть бізнес.

Тільки 9% повідомили, що не відчувають впливу локдауну на свою роботу, а 15% підприємців змогли перевести бізнес в онлайн”, – йдеться у повідомленні.

Запроваджені владою заходи підтримки малого бізнесу, також не дають очікуваного позитивного результату.

Лише 36% опитаних малих підприємців звернулися до держави за матеріальною підтримкою (державна фінансова допомога у розмірі 8 тисяч гривень).

Топ-3 цілі, на які підприємці планують витратити отриману фінансову допомогу:

Оплата заробітної плати працівникам;

Оплата оренди;

Оплата комунальних платежів.

Більшість підприємців, яким підтвердили виплату, а саме 33%, отримали кошти через тиждень після успішної подачі заяви, ще 19% – через два тижні або більше, 13% – через 1-3 дні. Інші 35% опитаних все ще очікують на надходження коштів.

Тільки 3% ФОПів повідомляють, що фінансова допомога у розмірі 8 тисяч гривень допоможе компенсувати їх збитки від впровадження локдауну, тоді як 84% вважають такі кошти недостатніми.