Поточна аналітика

Анонсована Офісом Зеленського програма «Велика реставрація» – це ще одна корупційна годівничка в близько 2 млрд грн. для чиновників Офісу Зеленського

Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко під час участі у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура, медіа, туризм» заявив, що Зеленський ухвалив рішення про нову програму в межах проекту «Велике будівництво» – це «Велика реставрація», мета якої – відбудова та реставрація об’єктів культурної спадщини, музеїв, театрів, фортець, замків. ЇЇ вартість – майже 2 млрд. грн.

2 млрд. грн. на реставрацію музеїв, фортець і замків – це трохи більше 72 млн. дол. До прикладу, кошторисна вартість одного з найвдаліших культурних проектів незалежної України – створення музейного комплексу «Мистецький арсенал» – становила 1,319 млрд. гривень, при вартості долара станом на 1 березня 2006 року це становило 263,8 млн. дол.

Тобто, за кошти, анонсовані Офісом Зеленського, можна відреставрувати дуже мало об’єктів, адже реставрація – це дуже дороге капіталовкладення. Але це достатньо немала сума, щоб збагатитися кільком чиновникам з орбіти Зеленського.

До прикладу, того ж заступника керівника Офісу Зеленського Кирила Тимошенка. 2 січня 2021 року заступник голови Офісу Президента України, куратор проєкту Банкової «Велике будівництво» Кирило Тимошенко придбав новий маєток неподалік від Києва в котеджному містечку «Альпійка», ринкова вартість якого мінімально – 10 млн. грн. Так би мовити «Велике будівництво» в дії. Тепер в рамках «Великої реставрації» в умовній «Альпійці» «відреставрують» ще якийсь будинок для Тимошенко чи таких як Тимошенко.

Все як у пісні групи «Окно», яка з’явилася в перебудовчі часи в СРСР: «Иван Ильич – участник перестройки: Он перестроил дачу под Москвой…».

Платою за ці «Великі будівництва» і «Великі реставрації» є те, що Україна опинилася спочатку без масок і апаратів ШВЛ, потім – останньою отримала серед європейських країн від коронавірусу, до того ж вакцину найдешевшу, яку Ізраїль не хоче визнавати за вакцину; платою за це є вже 25 тисяч померлих. Великі смерті на великому крадівництві.