Поточна аналітика

Ситуація на лінії розмежування свідчить про повний провал політики Зеленського «перестать стрелять»

Сталося те, про що Зеленського попереджали і напередодні виборів, і після виборів. Політика Зеленського з відведення військ і одностороннього припинення вогню – не має жодної перспективи. Це лише спровокувало активність російських найманців в сірій зоні. ДРГ і мінування знову стали серйозною проблемою для підрозділів в ООС; дійшло до того, що 28 січня військовослужбовець був викрадений з опорного пункту. Мир на «чесному слові» не спрацював.

Саме тому дипломатія П. Порошенка розробляла дієві довгострокові запобіжники протидії, саме тому українська влада роками просувала тему миротворчої місії на Донбасі і тимчасової перехідної адміністрації. При Зеленському в угоду Росії про це благополучно забули.

Зеленський має вжити термінових заходів у зв’язку з новим витком ескалації конфлікту на Донбасі. За останні 27 днів перемир’я немає – 7 загиблих українських військових, 15 поранених; 1 військовий був викрадений з опорного пункту. Проросійські сили в Україні вустами Рабіновича вже «попереджають», що «конфликт может из умиротворенного перерасти в напряженный с постоянными обстрілами».

Бездіяльність Зеленського, який і далі намагається робити вигляд, що війни на Донбасі немає, виглядає злочинною. Українська влада жодним чином не реагує на візит глави зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозепа Борреля в Москву, Україна не займає проактивної позиції щодо нових санкцій ЄС проти Росії, Україна далі мовчить про миротворчу місію.

Нагадаємо, що у березні 2020 року в інтерв’ю британському виданню The Guardian Президент України Володимир Зеленський заявив, що може домовитися про угоду з Владіміром Путіним, щоб покласти край війні в Україні, але пригрозив вийти з переговорів через рік, якщо не буде ніякого прогресу: «Час минає. Уряд може витратити один рік на цю угоду, але більше – ні».

Довідково: згідно з даними Управління зв’язків з громадськістю ЗС України станом на 28 грудня 2020 року, число бойових втрат ЗСУ на фронті – 49 загиблими, з них під час «всеосяжного перемир’я» з 27.07.2020 – 4 особи. Кількість військовослужбовців, поранених під час бойових дій під час ООС за 2020 рік, становить 338 осіб. З них під час всеосяжного перемир’я – 21. Станом на сьогодні з неповний місяць цифри по вбитих подвоїлися.

Бойові втрати українських військових в зоні ООС 11 січня – 7 лютого 2021 року

ДатаЗагибліПоранені
11 січня1 загиблий (Олег Андрієнко з Запоріжжя)
12 січня
1 поранений
14 січня
1 поранений
15 січня
1 поранений
20 січня
1 поранений
21 січня1 загиблий (Олександр Отрепєв, Миколаївська область)
25 січня
1 важкопоранений
26 січня1 загиблий (Роман Дзюбенко), був важкопоранений, помер 30 січня
28 січня1 викрадений (з опорного пункту)
29 січня
2 поранених (осколки від ВОГ з безпілотника)
30 січня1 загиблий (Петро Зварич, м.Покровськ, Донецька область)2 поранених
2 лютого1 загиблий
4 лютого
1 поранений
6 лютого2 загиблих (Назарій Поліщук та Олексій Подвезенний)4 поранених
7 лютого
1 поранений
Всього1 викрадений, 7 загиблих15 поранених