Поточна аналітика

Ситуація щодо епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні

На фоні зростання кількості захворювань зростає і кількість захворювань серед лікарів. Більше того, в ЗМІ часто зустрічається інформація про те, що лікарі багато лікарів не витримують напруження.
• Ще у серпні, за прогнозами Робочої групи з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні Інституту проблем математичних машин і систем НАН України, кількість захворювань у найближчі місяці буде лише зростати. Також, за словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, зростання захворюваності на COVID-19 прогнозується з жовтня 2020 до квітня 2021 року. Варто зазначити, що в цей період зросте кількість сезонних захворювань на гострі респіраторні вірусні хвороби, що також посилить навантаження на лікарів та лікарні.
• Через бездарну і непередбачувану політику уряду щодо COVID-19, лікарі виявилися найбільш незахищеною ланкою. Перебуваючи на передовій, на сьогодні вони борються і з коронавірусом, і з системою, яка не дає їм жодних засобів для цієї боротьби.
o Коли кількість захворювань вимірювалася десятками – закривали громадський транспорт, вводили заборону на прогулянки парками. Коли кількість захворювань сягає більше 7-8 тис. – не зупиняють роботу навчальних закладів, громадського транспорту і закладів громадського харчування.