- Руками Конституційного Суду продовжується наступ на реформи, проведені при П. Порошенку. Тепер робиться спроба скасувати одну з найсильніших, найрельєфніших реформ часів П.Порошенка – запровадження електронного декларування. Ця реформа передбачала, що більше 1 млн. державних службовців, службовців місцевого самоврядування, депутатів всіх рівнів – від народних депутатів до депутатів сільських рад, зобов’язані до 1 квітня подати електронні декларації. Неподання декларацій – кримінальна відповідальність.
- У червні 2020 року Конституційний суд визнав конституційним абсолютно неконституційний указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради 8 скликання і призначення дострокових парламентських виборів на 21 липня.
- Наступ на здобутки антикорупційних проєвропейських реформ П.Порошенка через КСУ – це прийом Офісу Президента В.Зеленського.
- 11 березня 2020 року Суд ухвалив Рішення № 4-р/2020 у справі за конституційним поданням Верховного суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законів України, що складали зміст судової реформи П.Порошенка. У серпні 2020 року КСУ скасував обмеження на виплату зарплат топ-чиновникам – суддям, депутатам, прокурорам тощо (вони дуже «страждали» через зарплати в 47 тис. грн.).
- Потім було Рішення Конституційного суду про визнання неконституційним указу Президента України Петра Порошенка про призначення Артема Ситника директором НАБУ.
- На додачу до всього у вересні 2020 року Конституційний Суд відкрив провадження за конституційним поданням народних депутатів щодо конституційності закону про анбандлінг (відокремлення діяльності з транспортування природного газу, електричної енергії та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи, оператора системи передачі), що вимагала Єврокомісія.
- Е-декларування було умовою безвізу. Фактичне скасування Конституційним Судом е-декларування – це ще один крок до втрати громадянами України можливості вільного пересування Європою.
- Скасування антикорупційних, проєвропейських реформ через КСУ. У мережі ФБ неважко віднайти пост кандидата у президенти В.Зеленського від 27 лютого 2019 року як коментар рішення КСУ про визнання неконституційною статті про незаконне збагачення: «Ідучи, сьогоднішня влада вирішила забрати з собою вкрадене у народу, в армії, що воює. Вчора ми дізналися про розкрадання в Укроборонпромі, сьогодні – про те, що влада руками суддів Конституційного Суду звільнила себе від відповідальності не лише за ці крадіжки, а й за інші, в рази більші. Конституційний Суд визнав неконституційною кримінальну відповідальність чиновників за незаконне збагачення. Тобто за все, що влада вкрала за останні 5 років, притягнути до відповідальності буде неможливо. Ми разом з експертами підготуємо нашу відповідь клептократам, щоб жоден із них не уникнув відповідальності. Кандидатів багато, але один із них, без сумнівів, сяде до в’язниці!».
- За логікою В.Зеленського, напередодні обрання президентом, КСУ – складова чинної влади і Президент має нести відповідальність за рішення КСУ. Тепер прийшов час відповідати В.Зеленському за рішення КСУ про скасування антикорупційних норм