Поточна аналітика

Час дрібних злодіїв: партія Зеленського вирішила вкрасти з «пакунка малюка» від 276 до 537 грн

Народні депутати від «Слуги народу» – заступник керівника фракції СН ВРУ Є. Кравчук, А. Мотовиловець, О. Коваль, С. Колебошин, П. Фролов продали до ВРУ законопроект №5064 «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» і монобільшість збирається його цього тижня розглянути. Правда, це важко назвати «допомогою», скоріше «обкраданням» сімей з новонародженими.

Законопроект №5064 передбачає внесення змін, згідно з якими для організації бюджетного фінансування вартість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на 1 січня відповідного року. Зараз є чинною норма, за якою така вартість становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі.

Це означає: по-перше, якщо є можливість, то зараз народні депутати можуть призначити коштів на фінансування «пакунку малюка» і 3, і 4, і 5 розмірів прожиткового мінімуму, але не менше трьох. Тепер же «слуги» пропонують – «три розміри прожиткового мінімуму і ні копійкою більше»; по-друге, «слуги» пропонують, щоб дітям, народженим у 2021 році після липня – грудня виплачувати допомогу, виходячи з розміру прожиткового мінімуму станом на 1 січня 2021 року; на сьогодні є чинною норма про те, що розмір прожиткового мінімуму має бути актуальним – на дату видачі пакунку. А це означає суттєве скорочення вартості «пакунку малюка». Бо, відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років встановлюється на 1 січня 2021 року, – 1921 гривень, з 1 липня – 2013 гривень, з 1 грудня – 2100 гривень. Таким чином, для сімей, яким призначать пакунок малюка у липні-листопаді 2021 року, допомога скоротиться на 276 гривень, для сімей, яким призначать пакунок малюка у грудні 2021 року, допомога скоротиться на 537 гривень.

Те, що пропонує СН – це ще один прийом для демотивації народжувати в країні, де чисельність населення і так суттєво скорочується (протягом 2020 року чисельність населення скоротилася на 314 062 особи).

Це й антиконституційно: це пряме порушення Ст. 22 Конституції України, відповідно до якої при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Але головне – це аморально. Красти з «пакунку малюка» можуть лише справжні циніки.