Поточна аналітика

Cьогодні ми почули звіт департаменту Офісу президента Зеленського, а не ДБР – самостійного правоохоронного органу

Звіт виконуючого обов’язки директора Державного бюро розслідувань Олексія Сухачова ще раз демонструє, що в Україні створений орган, мета якого поводити переслідування неугодних команді Зеленського.

І по Держбюджету на 2021 рік монобільшість і президент Зеленський чітко визначились з пріоритетами у правоохоронній системі – на ДБР виділено маже 2,5 мрд.грн. (для порівняння – для ключового органу в антикорупційній інфраструктурі – НАБУ – у Держбюджеті закладено лише 42% від цієї суми – 1,065 млрд.грн.)

Тому від ДБР особливих несподіванок очікувати не доводилось. Один з ключових епізодів звіту – завершення досудового розслідування за фактом закупівлі посадовцями Міністерства оборони України нібито неякісних бронежилетів марки «Корсар МЗс-1-4», які нібито не відповідають технічним вимогам та прострілюються. ДБР намагається довести, що «посадовці МОУ та представники компанії постачальника знали, що за умови намокання (дощування) у бронежилетах змінюється молекулярна структура «кевлару» і він втрачає свої куленепробивні властивості»; ДБР вважає, що сума збитків державному бюджету України внаслідок закупівлі «неякісних бронежилетів» становить майже 42 мільйона гривень. Це т.зв. «справа генерала Марченка».

Акцент ДБР – цільовий, оскільки йдеться про закупівлю 2018 року, коли президентом був Петро Порошенко. За задумом політтехнологів з Банкової, ця справа має компрометувати Пятого Президента П.Порошенка. Ми розчаруємо технологів Зеленського і самого Зеленського – на суді всі побачать, що ця справа проти кіборга генерала Марченка шита зеленими нитками.

Також ми не почули звіту про факт вилучення 1 липня 2020 року співробітниками ДБР у трьох зенітних ракетних бригадах Повітряних сил ЗС України у Хмельницькій, Одеській та Херсонській областях семи НВЧ приладів (клістронів), що паралізувало українську систему ППО. 

Не почули ми в рамках звіту ДБР і про скандальну ситуацію навколо заяви слідчого ДБР Корецького. 8 липня 2020 року слідчий ДБР Корецький публічно заявив, що під тиском виконувача обов’язків директора ДБР Олександра Соколова та його першого заступника Олександра Бабікова продовжував працювати над справами Порошенка, незважаючи на відсутність жодних доказів.

Жодного слова у звіті Сухачова про результати розслідування ДБР кримінальних проваджень за заявами про зрив спецоперації щодо доставки найманців російської приватної військової компанії “Вагнера” до України.

У звіті ДБР не сказано про персональну участь ДБР у політично-кримінальному переслідуванні опозиції. По надуманих звинуваченнях кримінальне переслідування ДБР здійснюється щодо депутатів від «ЄС» – П.Порошенка, В.Вятровича, С.Федини.

У 2020 році з відставкою очільника ДБР Р.Труби команда Зеленського мала можливість «відіграти» ситуацію, припинити кримінальне переслідування П.Порошенка. Але з різних причин – ненависть некомпетентного Зеленського до професіонала Порошенка, бажання росту рейтингу, російський вплив тощо – команда Зеленського продовжила абсолютно безперспективну лінію боротьби з П.Порошенком. На сьогодні вже ніхто точно не скаже, скільки кримінальних проваджень проти Порошенка вело ДБР, але їх десятки. І про це ми б також хотіли почути від Сухачова – скільки осіб було задіяно в ДБР для переслідування опозиції, скільки коштів під це освоєно.

У травні 2020 року ДБР сфабрикувало ще одну дуже «дзвінку» справу: Порошенко був викликаний на допит у Держбюро розслідувань щодо переміщення через митний кордон України нібито з приховуванням від митного контролю 43 картин. Доля цього провадження виявилась такою як і інших, але ДБР зробили свою роботу настільки топорно, наскільки й видовищно – з штурмом музею Гончара, з маски-шоу. При заслуханні звіту ми зовсім не почули про притягнення до відповідальності співробітників ДБР, які без рішення суду у травні 2020 року, не показавши ані адвокатам, ані народним депутатам, ані представникам ЗМІ жодних документів, які б посвідчували їх належність до ДБР, силоміць відкрили двері будівлі Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” і незаконно проникли всередину. Потім без жодного рішення суду співробітники ДБР вилучили митні декларації на картини П.Порошенка.

Ідіотизм влади у продукуванні кримінальних проваджень ДБР проти Порошенка 2020 році був настільки очевидним, що з цього приводу була навіть спільна заява голови делегації Європарламенту у парламентському комітеті асоціації Україна-ЄС Вітольда Ващиковського, голови делегації Європарламенту в парламентській асамблеї ЄВРОНЕСТ Андрюса Кубілюса і віцеголови делегації Європарламенту у парламентському комітеті асоціації Україна-ЄС Траяна Бесеску. У якій владу застерегли «від його (П.Порошенка) переслідування з метою політичної боротьби».