Поточна аналітика

Традиційно Порошенка у «державній зраді» звинувачують зрадники України

Справа про «державну зраду», яку «шиє» команда Зеленського П.Порошенку, – не перша.

21 травня 2019 року Державне бюро розслідувань почало досудове розслідування за заявою колишнього заступника голови адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрія Портнова про можливу держзраду експрезидента Петра Порошенка та інших вищих посадових осіб.  Йшлося про події 25 листопада 2018 року, пов’язані зі здійсненням переходу корабельної групи ВМС ЗС України з Чорного в Азовське море в районі Керченської протоки. Нагадаємо, тоді російські силовики незаконно захопили два українські катери Бердянськ і Нікополь, а також рейдовий буксир Яни Капу, що слідували в порт Маріуполя.

У грудні 2019 року Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом можливого скоєння державної зради п’ятим президентом України Петром Порошенком під час підписання Мінських угод у 2015 році. Провадження було відкрите за заявою того ж А. Портнова. Тоді цю справу про «державну зраду» прокоментував колишній прем’єр-міністр і глава МЗС Швеції Карл Більдт: «Україна в своїх найгірших рисах. Янукович посадив Тимошенко за сфабрикованою справою, а тепер Зеленський, схоже, хоче повторити його кроки. Ганьба».

Ще одне, найбільш епічне кримінальне провадження за «державну зраду» П. Порошенка, – у 2020 році. 19 травня 2020 року проросійський народний депутат Андрій Деркач, проти якого Мінфін США ввів санкції як проти «російського агента», оприлюднив якісь аудіоматеріали – нібито розмови президента П. Порошенка і віце-президента США Дж. Байдена. На підставі цих аудіозаписів було також відкрите кримінальне провадження за «державну зраду» П. Порошенком. Наступного дня, 20 травня 2021 року, на прес-конференції В. Зеленський заявив, що оприлюдненими розмовами між п’ятим президентом П. Порошенком та тодішнім віцепрезидентом США Дж. Байденом повинні займатися правоохоронні органи і кваліфікувати це як «державну зраду»: «Реагувати на це повинна прокуратура та правоохоронні органи. Знаю, генеральна прокурорка Ірина Венедиктова ще вчора (19 травня) зареєструвала кримінальне провадження через депутата Деркача і будуть це розслідувати. Думаю, що це може бути сприйняте як державна зрада». До речі, не виключено, що ця немудра заява Зеленського призвела до значних втрат для держави після обрання Байдена президентом США.

Тепер ДБР фабрикує нове кримінальне провадження проти П. Порошенка зі звинуваченнями у «державній зраді» – за те, що П. Порошенко, у намаганні запобігти енергетичній кризі у 2014-2015 роках, санкціонував закупівлю вугілля на українських державних підприємствах в ОРДЛО.  Це треба запам’ятати: коли у середині грудні 2021 року Служба безпеки України надсилає Кабінету міністрів України звіт щодо контррозвідувального забезпечення об’єктів критичної інфраструктури в електроенергетичній сфері, де пише, що через невжиття «належних заходів з накопичення вугілля на складах ТЕС/ТЕЦ» склався «критичний запас вказаного палива», і така ситуація «створює загрозу енергетичній безпеці держави та надійному проходженню опалювального сезону» – це не державна зрада, а те, що при Порошенку в активну фазу війни з Росією енергетика працювала без збоїв – це державна зрада. І якось дивно виходить, у час «державної зради» П.Порошенка з часу вступу на пост Президента України  по 5 вересня 2014 року було сплановано та проведено більш як 40 операцій, їх результатом стало звільнення 70% окупованих російським агресором територій Луганської та Донецької областей.

Довідково:

А. Портнов – відомий своїми проросійськими і українофобськими поглядами (до слова, він підписав лист до Платіні про позбавлення міста Львова права приймати Євро-2012 із-за «фашизму»), був заступником глави Адміністрації президента Януковича; при Зеленському очолив тіньову структуру з впливу на судові та правоохоронні органи. При допомозі суддів, залежних від Офісу Президента, ДБР А.Портнов розпочав терор проти майданівців, прокурорів, посадовців періоду 2014-2019 років. Саме Портнов став тим «ксероксом», який почав штампувати кримінальні справи не лише проти П. Порошенка, а й проти майданівців Т. Чорновол, С. Стерненка, С. Пашинського. Портнов при Зеленському почав тероризувати навіть прокурорів, зокрема прокурора Майдану С. Горбатюка і прокурора, який раніше вів справу Портнова О. Божка.

9 грудня 2021 року Мінфін США ввів проти Портнова санкції відповідно до так званого «Акту Магнітського» – закону E.O. 13818 (Executive Order 13818-Blocking the Property of Persons Involved in Serious Human Rights Abuse or Corruption – Про блокування активів, що належать особам, причетним до серйозних порушень прав людини або корупції