Поточна аналітика

Транспортний колапс, корупція і подорожчання проїзду у громадському транспорті

  • Винесений Мінінфраструктури на громадське обговорення законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів автомобільним та міським електричним транспортом» може свідчити лише про масштабний переділ фінансових потоків на ринку пасажирських перевезень.
  • Особливо насторожує новела законопроекту: «Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів, компенсацію відповідно до закону та здійснити оплату за надані суспільно важливі послуги». Це означає не лише додаткове навантаження, насамперед, на місцеві бюджети (і так дуже ослаблені видатками на пандемію), а й нові кампанії, близькі до «Слуги народу», які можуть використовувати у своїх цілях місцеві бюджети.
    • Довідково: за даними Мінінфраструктури, загальна кількість пасажирів, перевезених автомобільним та міським електричним транспортом (автобус, трамвай, тролейбус) становить 3378,1 млн пасажирів або 79,3 відсотка від загальної кількості перевезених пасажирів усіма видами транспорту.