Поточна аналітика

У 112 разів у січні 2022 року збільшився імпорт енергетичного вугілля, яке може видобуватися в Україні

Важливо, що йдеться не про вугілля антрацитових марок, яке на підконтрольній Україні території просто не видобувається, і після окупації ОРДЛО його доводиться імпортувати.

Мова йде саме про те, що у 112 разів збільшився імпорт енергетичного вугілля тих марок (за кодом 27011900), які можуть видобуватися на підконтрольній нині Україні території в надлишку. І яке донедавна й видобувалося на українських шахтах.

Однак через свідоме знищення вітчизняного вуглевидобутку Зеленським та його «слугами» зростає в геометричній прогресії імпорт саме такого вугілля.

Замість розвитку українських шахт та зарплат українським шахтарям, «слуги» розвивають вуглевидобуток в інших країнах.

  • Загалом за 2021 рік на українських шахтах було видобуто енергетичного вугілля на 5,1 млн т менше, аніж у 2018 році (23,5 та 28,6 млн т відповідно).

  • Причому на державних шахтах він зменшився ще більше. Лише в грудні 2021 року там було видобуто більш як удвічі менше вугілля, аніж у грудні 2018-го року, коли країною керував Петро Порошенко. Видобуток обвалився із 595 тис т до 283 тис т.

Однак справа не лише в економічному занепаді, до якого веде така політика, а й в елементарній безпеці. Адже в разі російської агресії постачання палива із інших країн може бути в будь-який момент перерване. І на країну, яка не матиме достатніх обсягів власного видобутку, чекатиме енергетична катастрофа та підрив обороноздатності.