Поточна аналітика

У Мюнхені Зеленський насправді не сказав нічого проривного

У соцмережах активно обговорюється промова Зеленського на Мюнхенській безпековій конференції. Думки з цього приводу, як водиться, різні, але значна частина лідерів думок в цілому позитивно сприйняла проголошений текст, висловлюючи зауваження в основному до його бездарного відтворення чинним президентом.

За цими розмовами губиться суть.

Суб’єктність, про яку так любить говорити президент, створюється не промовами. Вона створюється сильною економікою та сильною армією. Вона створюється адекватними політичними рішеннями на основі адекватного сприйняття світу. Ніхто не сприйматиме всерйоз Україну слова політика, оточення якого грабує бюджет і тисне на суди, переслідує політичну опозицію і створює преференції для «своїх» олігархів.

Насправді промова Зеленського була схожа на попередні інфантильні насичені емоціями, але не змістами просторікування в підлітковому стилі «чому ми не в НАТО», з претензіями до «старших». Жодної конкретики і жодних конструктивних ініціатив.

Виступ був явно розрахований на внутрішню аудиторію, що дивно для виступу на Мюнхенській безпековій конференції.

Чесним для Зеленського було б ставити усі ці риторичні питання самому собі і самому ж давати відверті відповіді.

Бо західні партнери вже втомилися давати відповіді на ці дитячі претензії та «обідки».

Не потрібно закликати до визнання європейської перспективи. Потрібно просто проводити реформи, не блокувати хоча б вже створені антикорупційні механізми, не нищити підприємницьку ініціативи фіскальним та адміністративним тиском. Але просування у бік Європи спинилося з приходом «зеленої влади». Спроби узурпації влади, топ-корупція в оточенні Зеленського точно не є шляхом до ЄС.

Щонайменше дивно вимагати від країн ЄС примусити своїх громадян позитивно ставитися до вступу країни, яка нічого не робить для наближення до європейський стандартів у політичній та економічній сферах.

Про відкриті двері до НАТО горили вже не одноразово представники цієї та інших організацій. Від України очікують конкретних дій: економічна свобода, прозорі процедури, чесні суди, справжня боротьба з корупцією та ін.

Але на цей рівень Зеленський не перейшов. Тому Україна залишається там, де вона є зараз.