Поточна аналітика

У регіонах погіршилася оцінка бізнес-клімату

Європейська Бізнес Асоціація провела опитування серед представників регіонального бізнесу, як їм працюється на місцевому рівні та як можна покращити умови роботи.

Трохи більше 50% опитаних зазначили, що рівень розвитку бізнес-клімату в їх регіоні задовільний, проте в минулому році таких було більше 70%.

Серед чинників, що стримують розвиток бізнесу, підприємці назвали корупцію, бюрократію, ускладнені взаємини з органами влади, відсутність верховенства права, незадовільний стан інфраструктури.

Серед факторів, які б сприяли розвитку бізнес-клімату в регіоні підприємці називають: зменшення тиску з боку контролюючих органів (хоча минулого року цей фактор не був серед топ-3 перешкод), спрощення дозвільних процедур та порядку надання адміністративних послуг, зменшення тиску з боку контролюючих органів, покращення роботи судів і правоохоронних органів, ефективну боротьбу з тіньовою економікою та зменшення навантаження на Фонд оплати праці.

По суті, все те, з чим обіцяв боротися Володимир Зеленський, коли йшов до влади, а саме корупція і бюрократія, зараз розвивається з більшою силою.

Корупція, бюрократія, незадовільна робота та тиск з боку правоохоронних і контролюючих органів, відсутність верховенства права – все це наслідки неефективної роботи уряду і влади «слуг народу» загалом і, зокрема, відсутності покарання для «своїх».

Бізнес, при чому частіше малий та середній, найбільше потерпає від дій влади, корупції та бюрократії, саме їм доводиться частіше стикатися з представниками контролюючих органів під час здійснення своєї підприємницької діяльності. І замість того, аби малий і середній бізнес став локомотивом розвитку української економіки, він часто перетворюється на «дійну корову», спочатку для перевіряючих та контролюючих органів, а потім і для державного бюджету – у вигляді сплати податків та зборів, які постійно зростають.