Поточна аналітика

У розробку сучасного комплексу РЕБ «Ай-Петрі СВ» Петро Порошенко інвестував понад 150 млн грн власних коштів

Петро Порошенко представив сучасний комплекс радіоелектронної боротьби «Ай-Петрі СВ» та передав перші серійні (!) 5 комплексів «Ай-Петрі СВ» екіпажам 18 Центру протидії технічній розвідці.

  • У листопаді минулого року Порошенко інвестував у розвиток цього проекту понад 150 мільйонів гривень

Це проект команди українських інженерів, що був розроблений у співпраці з військовими спеціально для протидії сучасним російським зразкам озброєння типу Орлан, Зала, Ланцет. Зазвичай розробка такого комплексу займає від 3 до 8 років, але команда розрбників і виробників впоралися менш як за 5 місяців..

Комплекс складається зі станції радіоелектронної боротьби, сучасної радіолокаційної станції та антидронового пристрою. Крім того у комплекс входять пікапи, командно-штабна машина на шасі вантажівки, засоби захищеного зв’язку та джерело автономного живлення.

Це не «сира» система, яка «не нюхала пороху». Вона вже пройшла десятки випробувань, доробок, удосконалень. Такий же комплекс вже проходить «бойове тестування» на фронті в районі Авдіївки, два місяці прикриваючи два артилерійські дивізіони. Наразі відомо, що за цей час жодна з артилерійських батарей, які прикривадися цим РЕБом, не були вражені ворожими дронами.

«Ай-Петрі СВ» окрім базового функціоналу з придушення зв’язку здатен виявити позицію російського оператора БПЛА, дезорієнтувати FPV-дрони та навіть перешкоджати роботі російських коригованих авіабомб (КАБ).

  • Раніше Порошенко повідомляв, що він зможе «задавити» російські БПЛА на відстані до 20 кілометрів.
  • Експерти висловлюють думку, що, окрім усього іншого, йдеться також про використання лазерних випромінювачів, здатних засліпити оптичні пристрої російських безпілотників.

Зі зрозумілих причин повні технічні параметри цього РЕБу наразі тримаються в секреті. Навіть зовнішній вигляд всього комплексу поки що не буде демонструватися, оскільки він є справді інноваційною розробкою вітчизняних вчених.