Поточна аналітика

У владі вважають, що замість вирішення проблеми масштабного розкрадання дефіцитних державних коштів, можна просто її приховувати

Зокрема, як свідчать розслідування журналістів після серії викриттів зловживань із завищенням цін державних закупівель у владі вирішили вдатися до тотального приховування інформації щодо умов угод. «Немає інформації – немає проблеми»

Зокрема у 21 контрактах на 36 млрд грн, які були укладені з травня до липня регіональними службами відновлення та розвитку інфраструктури на створення захисту електричних підстанцій від ракетних обстрілів в усіх випадках не оприлюднено жодної інформації про кошториси.

А Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Херсонській області приховала також і ціни будматеріалів, які використовувались для розрахунку ремонту траси М-14 Одеса-Мелітополь – сукупною вартістю 298 млн грн.

Не відстають у приховуванні інформації щодо цін закупівель і структури «Енергоатому». Наприклад там нещодавно приховали ціни будматеріалів і устаткування на вогнезахист і освітлення Хмельницької АЕС загальною вартістю 146 млн грн. Хоча вони становлять понад 80% у загальній ціні робіт.

Не менш показовою була й ситуація у липні. Наприклад з 1 по 8 липня в системі «Прозорро» з усіх найбільших будівельних підрядів кошторис був оприлюднений лише в одному – на реконструкцію Аульського водогону у Дніпропетровській області вартістю 350 млн грн. При цьому ціни на будівельні матеріали у ньому виявилися завищеними на 100 мільйонів гривень. В усіх інших великих тендерах кошториси просто були приховані від громадськості. Щоб неможливо встановити відповідність цін будматеріалів ринковому рівню.

Проте, масштабне приховування інформації щодо закупівель за державні кошти – матиме протилежні наслідки. Адже слугує незаперечним свідченням, що розкрадання представниками влади набирає обертів.

А відповідати усе одно доведеться.