Поточна аналітика

У владі вже шукають цапів-відбувайлів

Днями міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що його відомство не несе жодної відповідальності за критичну ситуацію в електроенергетиці країни через дефіцит вугілля, а відповідальність за дотримання затвердженого Міненерго графіка накопичення несуть генеруючі компанії.

У результаті профільне міністерство в критичній для країні ситуації виявляється здатним лише «сприяти вирішенню проблемних питань з поставками вугілля».

Хоча насправді маємо справу із типовим намаганням перекласти відповідальність. Адже Міністерство енергетики безпосередньо управляє Калуською ТЕЦ (Івано-Франківська область), де станом на 18 жовтня запаси вугілля були у 33 рази нижчими від встановленої норми.

Окрім того, на державній Центренерго на 19 жовтня не працювало більше половини блоків через відсутність достатніх запасів вугілля

Залишається лише запитати, що робило Міністерство енергетики та влада «слуг» загалом, коли лише протягом минулого 2020 року видобуток енергетичного вугілля в Україні зменшився на 4,5 млн т порівняно з 2019‑им. І навіть протягом двох останніх місяців, за які наразі є опубліковані Держстатом дані, – липня–серпня 2021 року, у країні було видобуто ще на 215 тис. т енергетичного вугілля менше, аніж навіть у ті самі місяці 2020-го.

Усе це наслідки неспроможності нинішньої влади, яка демонструє високу ефективність лише в узурпації повноважень, освоєнні десятків мільярдів на «велике крадівництво» чи переслідування політичних опонентів. Однак не спроможна була реагувати на проблеми в енергетичного секторі, які накопичувалися більше року і тепер поставили країну не межу енергетичного колапсу з наближенням опалювального сезону.