Поточна аналітика

У Зеленського було півтора роки, аби зараз медична система знову не стояла на межі колапсу через COVID-19

У низці регіонів ситуація із захворюванням на коронавірусну хворобу уже критична. В інших наближається до неї.

Зокрема, за повідомленнями із Одеси та Харкова, лікарні заповнені, а швидку людям доводиться чекати годинами. Повідомлення з регіонів свідчать як про те, що зберігається як дефіцит концетраторів, так і необхідних ліків.

Міський голова Одеси уже звернувся до уряду з проханням про допомогу медичними кадрами, яких не вистачає для допомоги хворим.

Водночас, як свідчать дані Держстату, всього за 2 роки нинішньої влади – з серпня 2019 по серпень 2021 року – чисельність штатних працівників у системі охорони здоров’я зменшилася із 782,9 до 720,7 тис або більш як на 62 тис. Стільки медиків сьогодні не задіяно в усіх відділеннях, де надують допомогу хворим на коронавірус.

Два роки – замість того, щоб кинути усі сили на підготовку і зміцнення системи охорони, підготовку нових кадрів та збереження досвідчених, – у Зеленського заощаджували на медиках, годуючи їх обіцянками підвищення зарплат у майбутньому.

Тому колапс медичної системи в Україні, який ми маємо наприкінці другого року пандемії – це прямий наслідок злочинної діяльності чи бездіяльності нинішньої влади. Її шаленої непрофесійності.