Поточна аналітика

У Зеленського відмовилися від підвищення мінімальної зарплати українцям

У проекті бюджету на наступний рік передбачене підвищення мінімальної зарплати лише з жовтня наступного року і всього на 200 грн, або на 3,1%.

По-перше це означає, що більшу частину наступного року українцям взагалі не доводиться розраховувати навіть на індексацію заробітної платні на рівень інфляції.

  • Адже жовтневу зарплату виплачуватимуть аж у листопаді – тобто наприкінці наступного року.

По-друге, це означає, що навіть після «підвищення» на 3,1% наприкінці наступного року її купівельна спроможність буде набагато меншою, аніж навіть на початку року.

  • Адже навіть офіційний урядовий прогноз інфляції на наступний рік передбачає, що споживчі ціни з грудня 2021 до грудня 2022 року зростуть принаймні на 7,2%. А це означає, що реальний розмір мінімальної заробітної платні знизиться на понад 4%.

Тобто замість обіцяного Зеленським та його поплічниками кінця епохи бідності на українців навіть в умовах прогнозованого на 2022 рік економічного відновлення чекає замороження навіть мінімальних заробітних плат на тлі стрімкого зростання цін загалом, і на продукти харчування та комунальні послуги у першу чергу.

Тобто йдеться про те, що влада відмовляється від захисту мінімального стандарту доходів саме найбідніших верств.

Показовим є й те, що всього 2 місяці тому той таки чинний міністр фінансів Сергій Марченко публічно обіцяв, що у 2022 році мінімальна заробітна платня в Україні буде підвищена до 7700 грн і переконував, що «ми залишили фіскальний простір. Йдеться про нерозподілені видатки. Вони становлять від 50 до 100 мільярдів гривень, які можуть бути спрямовані на підвищення мінімальної заробітної плати, збільшення прожиткового мінімуму… Гроші для збільшення цих виплат є».

Однак тепер не хто-небудь, а він же, коментуючи підвищення всього до 6700 грн аж із жовтня наступного року заявляє, що «ми можемо собі дозволити саме таке зростання».

Виникає питання: що ж сталося за ці всього 2 місяці? У владі зрозуміли, що насправді провалюють виконання бюджету, який за їх словами «перевиконується»?

Чи просто змінили пріоритети і тепер заявлені раніше 50-100 млрд грн фіскального простору «нерозподілених видатків» просто підуть на чергові корупційні прожекти для дерибану наближеними до влади Зеленського ділками?

Тобто замість підвищення заробітних плат українцям «слуги» вирішили запасатися грішми для підкупу і масових фальсифікацій для переобрання на найближчих виборах.