Поточна аналітика

У Зеленського вирішили заморозити у 2022 році не лише мінімальну зарплату, але й виплати усім, хто працює на державу

Як свідчить внесений до Верховної Ради проект державного бюджету на 2022 рік, більшу частину наступного року платня працівників, які отримують її відповідно до єдиної тарифної сітки (ЄТС), залишатиметься незмінною.

  • Лише з жовтня заплановано її індексацію на символічних 3,1%, однак її українців отримають лише в листопаді – наприкінці наступного року.

Враховуючи, що навіть офіційний урядовий прогноз прогнозує інфляцію у 2022 році порівняно із 2021 на рівні 7,2%, відбудеться значне зниження рівня доходів мільйонів українців, які працюють в бюджетній сфері, секторі безпеки та оборони.

  • Але оскільки з огляду на те, що відбувається на світових ринках, інфляція, найімовірніше, буде значно вищою, то й збідніння мільйонів українців, які працюють на державу, буде так само ще більшим.

При цьому в уряді свідомо приховують значну частину доходів наступного року, щоб мати можливість їхнього дерибану в ручному режимі на проектах на кшталт «Великого крадівництва».

Зокрема, лише за останніми оцінками Рахункової палати, додаткові резерви доходів, не враховані у проекті державного бюджету на 2022 рік, становлять близько 32,7 млрд грн.