Поточна аналітика

У Зеленського зривають фінансування Фонду регіонального розвитку, позбавляючи мільйони українців необхідної інфраструктури

Як свідчать дані звітності Держказначейства за 7 місяців з початку року фактичні касові видатки склали лише 29% передбачених на рік – 1,31 млрд грн із 4,5 млрд грн запланованих на поточний рік.

У низці регіонів фактичні касові видатки взагалі склали близько 1/5 від передбачених на рік обсягів, а в столиці взагалі лише близько 3%.

  • Наприклад у Волинській області профінансовано лише 36,7 із 154 млн грн, Вінницькій – 24,8 із 131,8 млн грн, Львівській – 40,9 із 213,5 млн грн, Закарпатській – 29,4 із 164,6 млн грн, Черкаській – 23,6 із 102,1 млн грн.
  • Зокрема у Вінницькій області не було здійснено жодної копійки із закладених 12 млн грн на реконструкцію корпусу обласної лікарні для нейрохірургічного відділення
  • На Закарпатті не відбувалося фінансування робіт із розширення нейрохірургічного центру. Із закладених на поточний рік у бюджеті ДФРР 27 млн грн фактичні касові видатки за 7 місяців року склали 0 грн.

Але найгіршою була ситуація в Києві та Чернігівській областях.

  • Фактичні касові видатки взагалі склали за 7 місяців у цих регіонах відповідно лише 8,9 із 256,1 млн грн та 2,4 із 84,7 млн грн передбачених в бюджеті на рік коштів. Тобто близько 3% передбачених на рік.

Так для потреб Києва взагалі не здійснювалися касові видатки на модернізацію критичної для мільйонів мешканців інфраструктури:

  • 0 гривень надійшло із передбачених у ДФРР на рік 175,9 млн грн на реконструкцію насосної станції на Бортницькій станції аерації,
  • 0 грн надійшло із 44,6 млн грн закладених в бюджеті на ДФРР на технічне переоснащення системи очищення димових газів на сміттєспалювальному заводі «Енергія».
  • Приховуючи усе більший дефіцит коштів у Державному бюджеті Зеленський та його поплічники цілеспрямовано отруюють мільйони киян димом із сміттєспалювального заводу.

А на Чернігівщині лише 90 тис грн із передбачених на рік 26,7 млн грн надійшло касових видатків на будівництво школи в Бахмацькому районів, і взагалі 0 грн із 9,2 млн грн – на реконструкцію хірургічного відділення обласної лікарні в Чернігові.