Поточна аналітика

Участь Зеленського і його оточення у введенні коштів ПриватБанку і Вагнергейті може привести до втрати Україною міжнародної підтримки

Останні події, пов’язані з скандалам, у яких фігурують Зеленський і його найближче оточення, повністю підірвали авторитет України як надійного міжнародного партнера, що неприйнятно для керівництва воюючої країни. Бо авторитет вищих представників влади – один з ключових факторів для міжнародної підтримки України.

4 жовтня прес-секретар Білого дому Дженніфер Псакі змушена була давати коментар, чи не вплине участь Зеленського у виведенні коштів Приватбанку через офшорні юрисдикції. Це дуже негативний сигнал для України. Офшорний скандал цементує репутацію України як корумпованої держави. 

Байден після саміту НАТО у Брюсселі заявив про Україну: «Вони досі мають розібратися із корупцією… Україна досі має збудувати демократичну, вільну від олігархів владу».

  • Тоді Зеленський у відповідь нахамив у звичному для нього стилі: «Звинувачувати Україну в корупції легко. Але будемо чесними: жодна країна не є повністю вільною від корупції, корумпованих чиновників чи олігархів. Але за останні кілька років Україна створила антикорупційну інфраструктуру, яка не має аналогів у Європі чи, можливо, навіть у всьому світі».

Тепер на будь-які питання про перспективу України в НАТО – США чи будь-яка інша країна НАТО має залізний аргумент для відмови. І цей аргумент буде прийнятний і зрозумілий для громадської думки. 

Офшорний скандал компрометує Україну перед найбільшим союзником України на Заході  – громадською думкою країн Заходу.

  • Бо серед українських фігурантів Офшорного скандалу – сам президент Зеленський і його найближче оточення – голова СБУ І.Баканов, брати Сергій і Борис Шефіри, один з яких – перший помічник президента Зеленського, міністр Олександр Ткаченко, один з найближчих до Зеленського людей – Андрій Яковлєв. 

Таким чином до корупційних скандалів, таких як виведення у 2020-2021 роках з-під дії системи «Прозорро» державних закупівель на більше 100 млрд.грн., потурання апетитам Коломойського  додався ще один – участь Зеленського і його команди в офшорних оборудках. 

Інший фактор – це пряма участь Зеленського у скандалі з зливом операції з затримання найманців ПВК «Вагнер».

Останній коментар Зеленського переконливо свідчить – Зеленський попередив проросійського президента Лукашенка про перебування на території Білорусі найманців ПВК «Вагнер» у розпал операції українських спецслужб, яка, за повідомленням CNN, проводилась при допомозі спецслужб США.

Очевидно, такого високого державного рівня компрометація України ставить під загрозу міжнародну допомогу Україні. Адже допомагають тим, хто іде шляхом демократії – а не корумпованим режимам.

Невігластво і «нахабство» (словами Зеленського) нинішньої влади загрожують реалізацією мрії Путіна – залишення України сам на сам із російським агресором.