Поточна аналітика

Знижується інвестиційна привабливість України

До відома: 48% опитаних іноземних інвесторів вважають, що інвестиційна привабливість України знижується, 42% не вбачають суттєвих змін, тільки 9% бачать покращення. Про це свідчать результати п’ятого щорічного опитування іноземних інвесторів, яке Європейська Бізнес Асоціація, інвесткомпанія Dragon Capital та Центр економічної стратегії провели наприкінці жовтня 2020 року. Іноземні інвестори серед найбільших перешкод для капіталовкладень в Україну на перше місце поставили недовіру до судової системи, на друге — корупцію, на третє – монополізацію ринків та влади олігархами.

  • Україна за президенства Зеленського, на жаль, асоціюється у іноземних інвесторів із розчаруванням. Після виборів і повної зміни влади в минулому році, українцям і міжнародній спільноті обіцяли швидкі ринкові реформи, ув’язнення корупціонерів та перезавантаження інститутів влади професіоналами з міцними моральними переконаннями.
  • Проте, за цей період ці сподівання змінилися на розчарування від незрозумілої кадрової політики, яка впроваджувалася на користь олігархів та корупціонерів, від постійних популістичних і брехливих заяв, і від тотальної некомпетентності представників влади Зеленського.
  • Можна багато говорити про так звані «успіхи» влади і списувати усі недоліки на «коронавірус», можна записувати нові відосики і презентувати чергові 500 сторінок аудиту та векторів розвитку економіки України. Але іноземних інвесторів не проведеш і не обдуриш. Саме відношення іноземних партнерів і їх реакція не дії влади є маркером успішності та ефективності. І якщо, іноземні інвестори заявляють про розчарування діями влади, значить так воно і є.
  • Уряд Зеленського, як і його монобільшість в Раді, підтвердили свою некомпетентність та неефективність. Маючи усю повноту влади в країні, Зеленський не спромігся організувати та забезпечити нормальне та ефективне функціонування державних інститутів, проведення ринкових реформ.
  • На місцевих виборах люди вже дали оцінку діями влади, тому зараз треба серйозно говорити про необхідність перевантаження влади, про розпуск парламенту, або переформатування більшості, яка б базувалася на європейських цінностях.