Поточна аналітика

Українці з кінця минулого року залишаються без вчасних виплат лікарняних та декретних через нецільове використання владою Фонду боротьби з Covid-19

Риск инвестиций в недвижимость

Українці з кінця минулого року залишаються без вчасних виплат лікарняних та декретних через нецільове використання владою Фонду боротьби з Covid-19.

Останнім часом проблема, на яку давно скаржилися люди, стала настільки очевидною, що Фонд соціального страхування змушений був публічно визнати її. Там підтвердили, що затримка фінансування сьогодні складає 21 робочий день або 1,8 млрд грн, а також не профінансовані заяви-розрахунки на суму 0,8 млрд грн.

«Сьогодні доходів Фонду не вистачає на покриття усіх прийнятих на фінансування допомог і виплат. Наявна заборгованість була накопичена Фондом у грудні через різке зростання видатків» – визнають у ФССУ.

Причини цього там також не приховують. Розтягуючи на нецільові витрати кошти із Фонду протидії поширенню Covid-19, влада намагалася перекласти на ФФСУ видатки на самоізоляцію українських працівників та страхові виплати медикам.

У результаті у грудні 2020 року Фонд прийняв на оплату лікарняні на суму 2,4 млрд грн – майже у 3 рази більше, аніж у грудні 2019-го (0,9 млрд грн).

Українці, які сьогодні стали заручниками ситуації і не мають можливості вчасно отримувати лікарняні та декретні виплати, пожинають наслідки безвідповідальності чинної влади.

Уряду та офіс Зеленського має невідкладно вжити заходів для виправлення результатів їхньої безвідповідальності.

Борги ФССУ породжені нецільовим використанням коштів Фонду боротьби з Covid-19 у минулому році.

Тепер влада має перерозподілити фінансування із тих органів влади, видатки на які були роздуті у бюджеті на 2021 рік (ОПУ, ОГПУ і так далі) і компенсувати ФФСУ дефіцит коштів, який не дає можливості вчасно фінансувати передбачені для українців виплати.