Поточна аналітика

Укравтодор демонструє глибини непрофесійності та неефективності роботи

За даними ЗМІ, результати компанії «Автомобільні дороги України» за 2020 р. невтішні: 130 млн грн – річні збитки, 2,6 млрд грн боргових зобов’язань.

Ця інформація, як і інформація про збитковість інших державних компаній, свідчить про неефективність влади і держави як власника та управлінця компаніями. Минулого року Укравтодор пропустив через себе 85 млрд грн, які переважно отримали приватні фірми. Але його власна дорожня компанія хронічно збиткова.

При цьому уряд призначив директором держкомпанії з 13-тисячним колективом представника з іншої державної установи – «Укрспортзабезпечення». Тобто, новий директор не має досвіду управління великою структурою, і взагалі останні роки будував кар’єру у сфері закупівель інвентаря для змагань і спортзалів.

Існуючий підхід до управління держкомпаніями – хибний, він призводить до все нових боргів, які рано чи пізно доведеться віддавати, або майном, або бюджетними коштами.

За два роки президенства В. Зеленського і його урядів влада довела економіку країни до критичного стану. Отримавши від Порошенка-Гройсмана прибуткові підприємства, влада довела їх до багатомільярдних збитків.

Однак збитковість державних підприємств, як і неефективна робота чиновників Кабінету Міністрів аж ніяк не впливають на рівень їхніх зарплат і премій, які сягають сотні тисяч та мільйони грн в місяць.

Водночас майже попри сотні заходів влади, спрямованих на боротьбу з бідністю, половина працюючого населення потерпає від бідності. За результатами першого півріччя 2020 р., рівень бідності за абсолютним критерієм (витрати, нижчі від фактичного прожиткового мінімуму) серед працюючого населення становить 42,4%. Тобто майже половина працюючого населення не могла забезпечити гідне життя собі та своїй родині. У бідній країні, під час війни, неефективне управління і делетанство, великі зарплати чиновників та керівників збиткових державних підприємств загрожує соціальним вибухом.