Поточна аналітика

Україна і МВФ домовилися про нову програму обсягом $15,6 мільярда

Згідно з офіційним повідомленням МВФ, ця міжнародна організація досягла домовленості на рівні персоналу з українською владою щодо чотирирічної програми за підтримки МВФ обсягом 11,6 мільярда SDR (приблизно $15,6 мільярда), або 577% квоти України. При цьому уточняється, що остаточне рішення має схвалити Виконавча рада МВФ. Її засідання ради з цього питання очікується найближчими тижнями.

Серед іншого, Програма вимагатиме від нашої влади продовження реформ, зокрема внесення змін у законодавство, для зміцнення управлінських та антикорупційних засад.

У зв’язку з цим, Україна повинна вжити ефективних заходів для мінімізації втрат та нормалізації функціонування економіки країни. Україна, попри міжнародну підтримку, має проводити власні стабілізаційні заходи в економічній сфері, щоб протистояти економічним викликам, які виникають у зв’язку з війною.

По-перше, Україна повинна зосередитися на розвитку своїх внутрішніх ринків. У зв’язку з війною та забороною на торгівлю з росією, Україна повинна знайти інші джерела постачання та споживання товарів. Українські підприємства повинні активно займатися пошуком нових замовників та розвитком нових ринків збуту, в чому їм має дуже активно допомагати уряд. Крім того, уряд повинен сприяти розвитку внутрішнього ринку, зменшуючи регуляторні бар’єри та стимулюючи внутрішні інвестиції.

По-друге, Україна повинна активно залучати інвестиції (як внутрішні, спрямовані на збереження чи створення робочих місць, так і зовнішні, особливо мірою звільнення українських територій і надання Україні міжнародної допомоги, яка сприяє обізнаності іноземців і реальною ситуацією і можливостями України). Для цього необхідно сприяти підприємницькій активності та створювати сприятливі умови для бізнесу. Це може бути здійснено за допомогою спрощення регуляторного середовища та покращення умов для іноземних інвесторів.

По-третє, головною задачею для уряду має стати активна праця над покращенням бізнес-клімату в країні та створення сприятливих умов для підприємництва – і співпраця в цьому з проєвропейськими, проукраїнськими політичними силами, місцевим самоврядуванням, підприємцями.