Поточна аналітика

Україна не має змарнувати свій шанс на вступ до Європейського Союзу через невиконання взятих а себе зобов’язань

П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко зараз перебуває з візитом у Брюсселі.

Під час зустрічей з представниками Європейської Комісії, Європейського Парламенту та Європейської служби зовнішньої діяльності Петро Порошенко обговорює порядок денний інтеграції України до Європейського Союзу, стан реформ у нашій державі та шляхи збільшення допомоги з боку ЄС для відсічі російської агресії, в тому числі значне посилення економічних та секторальних санкцій проти агресора, а також післявоєнне відновлення України.

Ключові тези, які вже були озвучені П.Порошенком:

  • Єдино можливий спосіб нейтралізації російської загрози для України та демократичного світу – це повна перемога України на полі бою, ліквідація та притягнення до міжнародної відповідальності путінського режиму, а також безумовно членство України в ЄС та НАТО.
  • Для досягнення цієї мети необхідно збільшити та прискорити постачання ЗСУ сучасних наступальних озброєнь та військової техніки, посилити санкційний режим проти росії для унеможливлення подальшої агресії, створити спеціального міжнародного трибуналу за злочини агресії, збільшити фінансову та економічну підтримку України, в тому числі торгівельну лібералізацію та програму післявоєнного відновлення нашої держави.
  • Необхідно забезпечити максимальне сприяння для політичного рішення лідерів ЄС започаткувати передвступні переговори з Україною до кінця 2023 року, при цьому складі Європарламенту, при цьому складі Єврокомісії і при цьому складі Європейської Ради. В іншому разі процес переговорів може затягнутися.
  • Починаючи з червня має бути попередня оцінка результатів роботи України, але головна оцінка має бути в жовтні. А в грудні Європейська Рада має прийняти одноголосне рішення щодо початку переговорів.
  • Однак важливо наголосити, що формальне рішення про передвступні переговори є лише початком тривалого шляху щодо досягнення відповідності критеріям членства, особливо в частині демократичних цінностей, незалежності правосуддя та антикорупційних зусиль
  • Війна не має стати приводом для гальмування чи згортання демократії та реформ в Україні, бо саме за спільні цінності та вільне європейське майбутнє сьогодні бореться український народ.
  • Україна взяла на себе зобов’язання і негайно має імплементувати їх в своє законодавство. І тут нам потрібна рішучість дій, консолідована робота парламенту, уряду і президента, бо нічого важливішого за нашу перемогу і вступ до НАТО, вступ до ЄС немає.
  • У України зараз відкрите вікно можливостей. І ми маємо не змарнуват цей унікальний шанс.