Поточна аналітика

Кінець епохи бідності від Зеленського – кількість працюючих за межею бідності зросла у 2020 році у 3 рази. 97 депутатів від «Слуги народу» придбали машини, квартири і землю.

Цифри щодо рівня бідності серед працюючих українців вражають. За результатами першого півріччя 2020 року, рівень бідності за абсолютним критерієм (витрати, нижчі від фактичного прожиткового мінімуму) серед працюючого населення становить 42,4%.

Ця цифра особливо рельєфна у порівнянні з періодом президентства Порошенка. За даними 2019 року (коли був спадок президентства Порошенка) рівень бідності за абсолютним критерієм (доходи нижче фактичного прожиткового мінімуму) серед всіх верств становив 23,1 %, серед працюючих рівень абсолютної бідності становив 13,3 %. Списати лише на пандемію це не можна, адже ріст бідних серед працюючих – у 3 рази. Власне, це і є відповіддю про кінець «епохи бідності».

Хоча не у всіх працюючих все так погано. За даними КВУ, минулого року 97 народних депутатів фракції «Слуга Народу» придбали автомобіль, квартиру або землю. Сукупно «слуги» придбали в 2020 році 74 автомобілі. Найчастіше депутати купували авто марки Toyota, Mercedes та BMW. Загальна вартість машин склала 63 млн грн. Також депутати «Слуги Народу» придбали в минулому році 20 квартир (загальна вартість 16 млн грн), 5 житлових будинків та 67 земельних ділянок.