Поточна аналітика

Україна отримує від партнерів усе більше потужної сучасної зброї

Україна уже отримала від Німеччини систему ПВО IRIS-T. Це перший із 4 передбачених для постачання систем ПВО. Ще принаймні один має надійти у найближчі місяці. А решта – з початку наступного року.

  • За словами речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, «IRIS-T – … має добрий радар, має хороші ракети. Одна пускова установка має контейнери для одразу восьми ракет. Може працювати на дальності 40 кілометрів до цілі – це приблизно діапазон Бук-М1. Ця система є мобільною – може швидко розгортатися, швидко відстрілятися і змінити позицію. Це дуже ефективний комплекс в нинішніх умовах».

Водночас у США повідомили, що США максимально прискорюють поставку двох систем NASAMS і мають поставити їх в Україну уже найближчим часом.

При цьому, як уже повідомив міністр оборони Олексій Резніков ще до зустрічі в Рамштайні, яка запланована на 12 жовтня, із США в Україну прибули ще чотири високомобільні артилерійські ракетні системи HIMARS. При цьому за його словами, найближчим часом очікуються значно більші поставки зброї. “Чудові новини напередодні Ramstein 6, куди я їду завтра. Далі буде більше” – написав він.

А 11 жовтня в ефірі телекомпанії ABC заявив координатор зі стратегічних комунікацій в Раді національної безпеки Джон Кірбі заявив, що США не виключають жодних можливостей підтримки України, включно із зброєю більшої дальності дії, як от ATACMS для РСЗО HIMARS.